Зміст

 1. Молитви щоденні
 2. Вечірня
 3. Мале повечір'я
 4. Тропарі на повечір'ї
  1. Недільні тропарі і кондаки
  2. Тропарі дванадесятих свят
  3. Тропарі і кондаки денних
  4. Тропарі і кондаки святим (загальні)
 5. Канон до Ісуса Найсолодшого
 6. Подячний канон до Пресвятої Богородиці
 7. Канон до Пресвятої Богородиці
 8. Канон до Ангела Охоронителя
 9. Канон Безплотним Силам
 10. Канон до Іоана Предтечі
 11. Канон покаянний
 12. Канон Одигітрії
 13. Канон святим апостолам
 14. Канон свт. Миколаю Чудотворцю
 15. Канон Чесному і Животворчому Хресту
 16. Канон всім святим
 17. Канон померлим
 18. Молитви вечірні
 19. Молитви ранішні
 20. Правило від осквернення
 21. Полуношниця повсякденна
 22. Полуношниця суботня
 23. Полуношниця недільна
 24. Канон Пресвятій і Животворчій Тройці
 25. Рання відправа
 26. Час перший
 27. Час третій
 28. Час шостий
 29. Час дев'ятий
 30. Зображальні
 31. Канон пасхальний
 32. Часи на Святу Пасху
 33. Послідування до Святого Причастя
 34. Молитви перед Святим Причастям
 35. Молитви після Святого Причастя
 36. Чин як співати псалми
 37. Правило до Святого Причастя
 38. Читання кондаків на часах і на обітниці протягом тижня
 39. Повчання про молитовне правило
 40. Від редакції
 41. Зміст

Священик: Благословен Бог наш завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Читець: Амінь. Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.

Царю Небесний. Трисвяте. Пресвята Тройце. Отче наш.

Бо Твоє є Царство.

Читець: Амінь.

Господи, помилуй (12 разів).

Слава: і нині.

Прийдіть, поклонімось (тричі

Псалом 83

Які любі оселі Твої, Господи Сил! Жадає і лине душа моя до двору Господнього. Серце моє й тіло моє возрадувалися Богу Живому. Бо й пташка знаходить собі домівку, і ластівка гніздо собі, щоб вивести пташенят своїх біля вівтарів Твоїх, Господи Сил, Царю мій і Боже мій. Блаженні ті, що живуть у домі Твоїм, повіки вони будуть хвалити Тебе. Блаженний муж, який має заступництво своє у Тобі і в якого у серці дорога до Тебе. Ідучи долиною плачу, вони знаходять джерела води, Законодавець покриває їх благословенням. Вони перейдуть від сили в силу і являться перед Богом на Сионі. Господи, Боже Сил, почуй молитву мою! Зглянься, Боже Яковів. Захиснику наш, Боже! Прихилися і поглянь на лице Христа Твого. Бо один день у дворах Твоїх краще за тисячі (днів). Бажаю краще стояти біля порога в домі Бога мого, аніж перебувати мені в палацах грішників. Бо Бог є сонце й захист. Милість і правду любить Господь Бог і подає славу й благодать. Господь не позбавить блага тих, що ходять у чистоті. Господи, Боже Сил! Блаженна людина, яка уповає на Тебе.

Псалом 84

Господи, Ти змилувався над землею Твоєю, повернув з неволі синів Якова. Ти простив беззаконня народу Твого, покрив усі гріхи їх. Ти спинив увесь гнів Твій і відвернувся від гніву ярості Твоєї. Поверни нас, Боже, Спасителю наш, і спини гнів Твій проти нас. Чи ж довіку будеш гніватися на нас? Невже ж продовжиш гнів Твій від роду до роду? Боже, повернися і оживи нас, щоб зрадувався Тобою народ Твій. Яви нам, Господи, милість Твою і Твоє спасіння дай нам! Почую, що скаже про мене Господь Бог. Він скаже мир народові Своєму і преподобним Своїм, тим, що звертають серця свої до Нього. Так близько спасіння Його до тих, що бояться Його, щоб слава Його перебувала на землі нашій. Милість і істина зустрілися, правда і мир поцілувалися. Істина від землі засяяла, а правда з неба прихилилася. Бо Господь пошле нам добро, і земля наша дасть плід свій. Правда піде перед Ним і направить на путь стопи наші.

Псалом 85

Прихили, Господи, вухо Твоє і почуй мене, бо я немічний і вбогий. Охорони душу мою, бо я відданий Тобі. Боже мій, спаси раба Твого, що уповає на Тебе. Помилуй мене, Господи, бо я взиваю до Тебе кожного дня. Звесели душу раба Твого, бо до Тебе я підношу душу мою. Бо Ти, Господи, Благий і Лагідний і Многомилостивий до тих, що призивають Тебе. Почуй, Господи, молитву мою і вислухай голос благання мого. В день скорботи моєї я взиваю до Тебе, бо Ти почуєш мене, Боже. Немає між богами такого, як Ти, Господи, і ніщо не може зрівнятися з ділами Твоїми. Всі народи, що їх створив Ти, прийдуть і поклоняться Тобі, Господи, і прославлять ім'я Твоє. Бо Ти Великий і твориш чудеса. Ти - Бог Єдиний. Настав мене, Господи, на путь Твою, і буду ходити в істині Твоїй. Утверди серце моє в страху перед іменем Твоїм. Буду вихваляти Тебе, Господи, Боже мій, всім серцем моїм і прославлятиму ім'я Твоє повіки. Бо велика милість Твоя наді мною: Ти визволив душу мою з пекла найглибшого. Боже! Беззаконники повстали проти мене, і натовп сильних шукає душі моєї, і не мають Тебе перед собою. Ти ж, Господи, Щедрий і Милостивий, Довготерпеливий і Многомилостивий, і Істинний. Зглянься на мене і помилуй мене; дай силу рабу Твоєму, спаси сина раби Твоєї. Покажи на мені ознаку милості Твоєї, щоб побачили ненависники мої і посоромилися, бо Ти, Господи, допоміг мені і втішив мене.

І знову:

Покажи на мені ознаку милості Твоєї, щоб побачили ненависники мої і посоромилися, бо Ти, Господи, допоміг мені і втішив мене.

Слава: і нині.

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі).

Господи, помилуй (тричі).

Якщо співається Бог Господь, то виголошуємо:

Слава...

І тропар дня, свята або святому, а потім:

І нині... Богородичний: Благий, що ради нас народився...

 А коли Алилуя, то виголошуємо цей тропар Дев’ятого часа, на глас 8:

Ти, що о дев'ятій годині ради нас тілом смерті зазнав, умертви плоті нашої пристрасті, Христе Боже, і спаси нас.

Стих: Нехай наблизиться молитва моя до Тебе, Господи, за словом Твоїм врозуми мене.

Стих: Нехай дійде благання моє до Тебе, Господи, за словом Твоїм визволи мене.

Слава: і нині. Богородичний:

Благий, що ради нас народився від Діви і розп'яття перетерпів, смертю смерть подолав і воскресіння явив як Бог; не зневаж тих, що їх створив Ти рукою Своєю. Покажи чоловіколюбство Твоє, Милостивий, прийми молитву за нас Богородиці, що Тебе породила, і спаси, Спасе наш, людей зневірених.

Не залиш нас до кінця ради імені Твого Святого, не порушуй завіту Твого й не віддаляй милості Твоєї від нас заради улюбленого Тобою Авраама, і ради Ісаака, раба Твого, й Ізраїля святого Твого.

Трисвяте. Пресвята Тройце. Отче наш. Бо Твоє є Царство.

Читець: Амінь.

І якщо свято, то кондак його.

Якщо ж ні, то ці кондаки:

 Побачивши Начальника життя, що на хресті висів, розбійник мовив: "Якби розіп'ятий з нами не був Богом у тілі, сонце не сховало б проміння своє і не тряслася б, тремтячи, земля. Але Ти, Господи, Який все терпиш, пом'яни мене у Царстві Твоїм".

Слава...

Посеред двох розбійників мірилом праведним став хрест Твій; один з них тягарем хули до пекла був приведений, а другий звільнився від гріхів для пізнання Тебе Богом. Христе Боже, слава Тобі.

І нині...

Агнця, і Пастиря, і Спасителя світу на хресті бачачи, Мати Твоя мовила, плачучи: "Світ радіє, приймаючи визволення, але Моє серце горить, дивлячись на розп'яття Твоє, яке Ти за всіх терпиш, Сину й Боже Мій".

Господи, помилуй (40 разів).

Молитва

Ти, що кожного часу й кожної години на небі й на землі поклоняємий і славимий, Христе Боже, Довготерпеливий, Многомилостивий і Пре-милосердний, що праведників любиш і грішників милуєш, що всіх кличеш до спасіння обітницею прийдешніх благ. Прийми, Господи, в цю годину й наші молитви, і направ життя наше до заповідей Твоїх. Душі наші освяти, тіла очисти, помисли направ, думки очисти, і визволи нас від усякої скорботи, біди й страждання. Оточи нас святими Твоїми ангелами, щоб ми, бережені і проваджені ними, прийшли до єдності віри й до пізнання неприступної Твоєї слави, бо Ти благословенний на віки віків. Амінь.

Господи, помилуй (тричі).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що нетлінно Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Іменем Господнім благослови, отче.

Священик: Боже, ущедри нас і благослови нас, просвіти лице Твоє на нас і помилуй нас.

Якщо є піст Різдва Христового або святих апостолів, то виголошуємо молитву святого Єфрема Сиріна з усіма великим й малими поклонами, а у Великий піст - тільки три великі поклони.

А якщо посту нема, то після виголошення священика: Боже, ущедри нас...

Молитва святого Василія Великого:

Владико Господи, Ісусе Христе Боже наш, Довготерпеливий до наших гріхів, що сподобив нас дожити до цієї години, коли, на животворчому древі розіп'ятим був, вхід у рай відкрив Ти благорозумному розбійникові і смертю смерть знищив, очисти нас, грішних і недостойних рабів Твоїх. Бо нагрішили ми й беззаконня натворили, і недостойні ми піднести очі наші й глянути на височінь небесну, тому що залишили путь правди Твоєї і пішли з волі серця нашого. Але молимо Твою безмірну благість: пощади нас, Господи, з безмежної милості Твоєї і спаси нас заради імені Твого святого, бо марно минають у світі дні наші. Визволи нас із рук супротивника і прости нам гріхи наші. І умертви тіла нашого пристрасті, щоб, ветхої позбувшися людини, в нову ми зодянулися та жили для Тебе, нашого Владики й Благодійника, і так, ідучи за Твоїми повеліннями, досягли вічного спокою, де оселя всіх, що радуються. Бо Ти є істинна втіха і радість для тих, що люблять Тебе, Христе Боже наш, і ми славу возсилаємо Тобі з Безпочатковим Твоїм Отцем і Пресвятим, і Благим, і Животворчим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Господи, помилуй (тричі)

Благослови.

І буває відпуст.

Кінець Дев'ятого часа.

на початок