Зміст

 1. Молитви щоденні
 2. Вечірня
 3. Мале повечір'я
 4. Тропарі на повечір'ї
  1. Недільні тропарі і кондаки
  2. Тропарі дванадесятих свят
  3. Тропарі і кондаки денних
  4. Тропарі і кондаки святим (загальні)
 5. Канон до Ісуса Найсолодшого
 6. Подячний канон до Пресвятої Богородиці
 7. Канон до Пресвятої Богородиці
 8. Канон до Ангела Охоронителя
 9. Канон Безплотним Силам
 10. Канон до Іоана Предтечі
 11. Канон покаянний
 12. Канон Одигітрії
 13. Канон святим апостолам
 14. Канон свт. Миколаю Чудотворцю
 15. Канон Чесному і Животворчому Хресту
 16. Канон всім святим
 17. Канон померлим
 18. Молитви вечірні
 19. Молитви ранішні
 20. Правило від осквернення
 21. Полуношниця повсякденна
 22. Полуношниця суботня
 23. Полуношниця недільна
 24. Канон Пресвятій і Животворчій Тройці
 25. Рання відправа
 26. Час перший
 27. Час третій
 28. Час шостий
 29. Час дев'ятий
 30. Зображальні
 31. Канон пасхальний
 32. Часи на Святу Пасху
 33. Послідування до Святого Причастя
 34. Молитви перед Святим Причастям
 35. Молитви після Святого Причастя
 36. Чин як співати псалми
 37. Правило до Святого Причастя
 38. Читання кондаків на часах і на обітниці протягом тижня
 39. Повчання про молитовне правило
 40. Від редакції
 41. Зміст

Пісня 1

Ірмос: Пісню співаємо, люди, дивному Богу нашому, що визволив Ізраїля з неволі, пісню перемоги виголошуючи: співаємо Тобі, єдиному Владиці.

Приспів: Святі ангели і архангели моліть Бога за нас.

Всі, вірні, оспіваємо Тройцю нестворену, що керує Небесними Силами, які взивають: Святий, Святий, Святий Ти, Боже Вседержителю.

Поклав Ти всьому творінню початок, - істоти безтілесні, Творче ангелів, які пречистий Твій престіл оточують, взивають до Тебе: Святий, Святий, Святий Ти, Боже Вседержителю.

Слава... Радуйся, Гавриїле, тайновидче Божого втілення; радуйся, Михаїле, чинів небесних предстоятелю, безперестанно взиваючи: Святий, Святий, Святий Ти, Боже Вседержителю.

І нині... Тремчу, Христе, перед таїнством Твого втілення, будучи за єством Богом, Ти зволив від Діви народитися тілом, щоб світ спасти від рабства лукавого.

Пісня 3.

Ірмос: Страх Твій, Господи насади в серцях рабів Твоїх і будь нам утвердженням бо тебе істино призиваємо.

Силою обдарував Ти, Безсмертний, тих, що виконують Твою все-святу волю і завжди стоять перед Тобою на небесах.

Таїнників Твого втілення і чесного воскресіння, ангельських чино-начальників прийми, Христе, що моляться за нас.

Слава... Ангелів приставив Ти охоронцями для людей, як благоутробний, служителями спасіння показав Ти, Христе, Твоїх угодників.

І нині... Невимовно зачала Ти, Богоневісто, Господа і Спаса, що визволяє від лютих провин нас, хто щиро Тебе призиває.

Сідальний, глас 8:

Небесних Сил начальники і предстоятелі високопрестольної Божественної страшної слави, Михаїле і Гавриїле, архистратиги, чино-начальники ангелів і всіх безплотних, о, служителі Владики! За світ безперестанно моліться, випросіть прощення провин наших та милість і благодать у день судний.

Слава і нині...Богоробичний:

Богоблагодатна, чиста і благословенна, заради милосердя і щедрот Тобою Народженого, молися з Небесними Силами, ангелами й архангелами Йому, щоб подав нам раніше кінця молитвами вашими прощення гріхів, виправлення життя і велику милість.

Пісня 4.

Ірмос: Сів Ти на коней, апостолів Твоїх, Господи, і прийняв руками Твоїми вузду їхню, і стала спасінням Твоя їзда для тих, хто з вірою співає: слава силі Твоїй, Господи.

Возсів Ти на ангелах, як на конях, Чоловіколюбче, і прийняв у руки Свої управління ними, і спасенним стало воно для нас, що безперестанно співаємо: слава силі Твоїй, Господи.

Покриває ангелів благість Твоя, Чоловіколюбче, і кінці землі наповнюються Твоїм славним безначальним Божественним хвалінням; з ними до Тебе взиваємо: слава силі Твоїй, Господи.

Слава... Прийшов Ти для спасіння людей Твоїх, Христе, скликаєш друзів - Небесні Сили Твої, і радістю стало пришестя Твоє для нас, що вірно взиваємо до Тебе: слава силі Твоїй, Господи.

І нині... Дівою і Матір'ю надприродно стала Ти, Всечиста, бо Бога і людину - Христа - Ти народила; до Нього ж зі страхом взивають ангельські чини: слава силі Твоїй, Господи.

Пісня 5.

Ірмос: Від ночі невідання богопізнанням просвітив Ти кінці світу, просвіти ж і мене світанком Чоловіколюбства Твого Господи.

Безповоротним бажанням завжди до неба, до Тебе, Христе, найвищого за усі бажання, прагнемо, Тебе ж ангельські чини безперестанно прославляють.

Ти вчинив розумними за природою і нетлінними благодаттю Твоєю, Христе, пісне-співців Твоєї величі, ангелів Твоїх створивши за образом Твоїм, Неосяжний.

Слава... Ти зберіг стійкими в добрі слуг Твоїх через наближення до Тебе, Христе, бо Ти є джерело благодаті і добра, і благо сотворив тих, хто достойно Тобі служить.

І нині... Омертвілу пристрастями мерзотними душу мою оживи, Всенепорочна, Ти бо Охоронителя життя породила, і на стежки вічності і блаженного життя направ.

Пісня 6.

Ірмос: Іону єдиного в кита вселив Ти, Господи, мене ж, зв'язаного путами ворожими, від тління спаси.

Господи, Ти Словом Твоїм з небуття богомудро привів до буття небесне воїнство безсмертне, світловидним його вчинивши.

Ви, таїнники пречесні Божого хваління безплотні, жителі Божественної небесної скинії, Творцю достойно служите.

Слава... Розумні безплотних чини Тебе, Сину Божий безначальний, безперестанно хвалять і славословлять як Творця і Сотворителя всього.

І нині... Того, Хто на небесах з Отцем безначальним сидить, Пречиста, Ти сподобилася в обіймах носити; Його ж і нам подавай, рабам Твоїм, як милостива.

Кондак, глас 2:

Архистратиги Божі, служителі божественної слави, ангелів начальники і людей наставники, корисного для нас просіть і великої милості - як безплотних архистратиги.

Ікос:

Ти, Чоловіколюбче Безсмертний, сказав у писаннях Твоїх: безліч ангелів радіє на небесах за одну людину, яка кається. Тому і ми, беззаконні, Тебе, єдиного безгрішного Серцевидця, молимо як благоутробного - послати нам, недостойним, зворушення і подати прощення, бо за всіх нас Тобі моляться безплотні архистратиги.

Пісня 7

Ірмос: Юнаки єврейські в печі сміливо подолали полум'я і на росу вогонь перемінили, взиваючи: благословенний Ти, Господи Боже, повіки.

Світло показав Ти ангелів Твоїх безтілесне єство, бо вони, постійно сповнюючись божественним світлом, взивають: благословенний Ти, Господи Боже, повіки.

Йому постійно предстоять сонми ангелів і служать, а лиця Божого бачити не можуть, взиваючи: благословенний, Господи Боже, повіки.

Слава... Словом Твоїм іпостасним Ти створив ангельське єство й освятив його Божественним Духом, і навчив богословити Тройцю Святу повіки.

І нині... Троїчний:

Три розуміючи іпостасі, неописане прославимо єство - Отця, Слово з Духом, взиваючи: благословенний Ти, Господи Боже, навіки.

Пісня 8

Ірмос: Того, Хто на горі святій прославився, і в купині вогнем таїну Приснодіви Мойсеєві явив, Господа оспівуйте і величайте по всі віки.

Уподібнимось ангелам у житті, і очі піднесімо до неба, і з ними духовно оспіваємо Господа, співаючи і прославляючи Його по всі віки.

Ангели завжди радіють, постійно оточуючи престіл слави, і Бога оспівують і прославляють по всі віки.

Слава... Тому, Хто нематеріального вогню творить полум'я, з ангелами і духами, що на небесах постійно служать Тройці, поклоняємося і славословимо його по всі віки.

І нині... Того, перед Ким на небесах невидимо з тремтінням стоять безліч ангелів, Ти на руках сподобилася носити, Богородице: Його ж моли, щоб спаслися ті, хто славословить Його по всі віки.

Пісня 9

Ірмос: Закони перемогла Ти природи зачавши Сотворителя і Господа і дверима спасіння для світу Ти стала, Богородице тому-то безперестанно Тебе величаємо.

Тебе, Христе, що небо з землею поєднав і Церкву утворив з людей та ангелів, безперестанно величаємо.

Ангели ж і Архангели, Престоли і Власті, Господства, Начала, Сили, Херувими і Серафими, з Богородицею разом за світ моліться.

Слава... Предстателями всіх є ви, Михаїле з Гавриїлом, відвідайте ж тих, хто з любов'ю вірно шанує світлу пам'ять вашу і взиває: спасайте від усякого лиха.

І нині... Радуйся, свята Богоневісто, радуйся, що світло для світу породила. Радуйся, стіно і покров для всіх нас; Бога всеблагого безперестанно за нас моли.

Молитва до св. Ангелів

До вас, як заступників і хоронителів життя мого я окаянний припадаючи, молюся: допоможіть мені молитвами вашими перейти день, богоугодно без випробувань злих дій і помислів. Відкрийте слух вух моїх нехай почую і зрозумію діла і слова Божі і душеспасенні, нехай прозрію внутрішніми очима, тьмою гріховною одержимий. Моліться за мене, що грішу весь час, щоб не пожер мене меч гніву Господнього. Мої беззаконня перевершили голову мою і як тягар важкий, обтяжили мене. Ти ж Господи мій, Господи зглянься над мною і помилуй мене, виведи з темниці гріховної душу мою, ще перед відходом моїм звідси, поки стану на Твій Страшний суд. Прийми святих Твоїх ангелів, що моляться за нас, тих, що навкруг престолу Твого завжди зі страхом предстоять, їх молитвами, а особливо Пречистої Твоєї Матері, визволь мене того страшного і грізного суду Твого. Бо Ти є Агнець Божий, що взяв всього світу гріхи розп’ятий заради нашого спасіння на хресті: уваж молитву мою і посли ангела хоронителя душі і тіла моїх, щоб ними ведений визволився від ворогів видимих і невидимих і сподоблюся получити Твою милість зі всіма, що Тобі від віку угодили. Бо Ти є Бог наш і до Тебе вдаюся і на Тебе надіюся хоч і згрішив більше за всіх людей, але від Тебе не відступив, ані рук моїх не підніс до іншого Бога. Тебе Господи Ісусе Христе молю, Тебе благословляю і Тобі поклоняюся єдиному від Тройці з Отцем і Святим Духом нині і по всяк час.

на початок