Зміст

 1. Молитви щоденні
 2. Вечірня
 3. Мале повечір'я
 4. Тропарі на повечір'ї
  1. Недільні тропарі і кондаки
  2. Тропарі дванадесятих свят
  3. Тропарі і кондаки денних
  4. Тропарі і кондаки святим (загальні)
 5. Канон до Ісуса Найсолодшого
 6. Подячний канон до Пресвятої Богородиці
 7. Канон до Пресвятої Богородиці
 8. Канон до Ангела Охоронителя
 9. Канон Безплотним Силам
 10. Канон до Іоана Предтечі
 11. Канон покаянний
 12. Канон Одигітрії
 13. Канон святим апостолам
 14. Канон свт. Миколаю Чудотворцю
 15. Канон Чесному і Животворчому Хресту
 16. Канон всім святим
 17. Канон померлим
 18. Молитви вечірні
 19. Молитви ранішні
 20. Правило від осквернення
 21. Полуношниця повсякденна
 22. Полуношниця суботня
 23. Полуношниця недільна
 24. Канон Пресвятій і Животворчій Тройці
 25. Рання відправа
 26. Час перший
 27. Час третій
 28. Час шостий
 29. Час дев'ятий
 30. Зображальні
 31. Канон пасхальний
 32. Часи на Святу Пасху
 33. Послідування до Святого Причастя
 34. Молитви перед Святим Причастям
 35. Молитви після Святого Причастя
 36. Чин як співати псалми
 37. Правило до Святого Причастя
 38. Читання кондаків на часах і на обітниці протягом тижня
 39. Повчання про молитовне правило
 40. Від редакції
 41. Зміст

Пісня 1

Ірмос: У глибині знищила колись фараонове все воїнство потужна сила, а втілене Слово все злобний гріх загладило, Препрославлений Господь, славно бо прославився.

Приспів: Ісусе Найсолодший, спаси мене.

Ісусе Найсолодший Христе, Ісусе Довготерпеливий, зціли душевні мої рани і усолоди серце моє, молюся до Тебе, Ісусе Спасе мій Многомилостивий, і спасаємий величаю Тебе.

Ісусе Найсолодший Христе, відкрий для покаяння мені двері, Чоловіколюбний Ісусе, й прийми мене, що до Тебе припадаю в щирому благанні, Ісусе Спасе мій, гріхів прощення подай мені.

Слава... Ісусе Найсолодший Христе, Ісусе, визволи мене з руки облесливого ворога й зроби мене достойним стояти праворуч у славі Твоїй, Ісусе Спасе мій, а участи ж стояння ліворуч позбав мене.

І нині... Владичице, що породила Ісуса Бога, молись за негідних рабів, Пречиста, щоб мук молитвами Твоїми нам позбавитись, Неоскверненна, оскверненим нам і славою вічно сущою насолодитись.

Пісня З

Ірмос: Утвердивши мене на камені віри, зміцнив Ти уста мої на ворогів моїх, і дух мій звеселився, коли заспівав: "Нема святішого за Бога нашого, й немає праведнішого за Тебе, Господи".

Почуй, Чоловіколюбний Ісусе мій, раба Твого, що благає щиро: позбав мене, Ісусе, осудження і муки, єдиний Довготерпеливий, Ісусе Найсолодший, Многомилостивий.

Підніми, Ісусе мій, раба Твого, що в каятті слізно припадає до Тебе, Ісусе мій, і позбав мене вогню вічного, Ісусе Найсолодший, Многомилостивий.

Слава... Час, що дав мені Ти, Ісусе мій, у страстях я прожив, і ось тепер, Ісусе мій, не відкидай мене, але воззви, молюся, і спаси, Владико Найсолодший.

І нині... Діво, що породила Ісуса мого, моли позбавити мене вогню вічного, єдина заступнице ображених, Богоблагодатна, й сподоби мене до життя вічного, Всенепорочна.

Сідальний, глас 1:

Спасе мій Ісусе, що блудного спас, Спасе мій Ісусе, що блудницю прийняв, і мене нині помилуй, Ісусе Многомилостивий, спаси, ущедри, о Ісусе Благодійнику, і мене, як Манасію, Благоутробний мій Ісусе, бо Ти єдиний Чоловіколюбний.

Пісня 4

Ірмос: Прийшов Ти не заступник і не ангел, а сам Господь, від Діви втілений, і спас Ти всього мене чоловіка; тому до Тебе взиваю: "Слава силі Твоїй, Господи".

Зціли мене, Ісусе мій, моєї душі рани, Ісусе мій, молюся: з руки душотлінного ворога вирви мене, Ісусе мій Благоутробний, і спаси мене.

Згрішив я, Ісусе мій Найсолодший, Благоутробний: Ісусе мій, спаси мене, що прибігаю до Твого покрову, Ісусе Довготерпеливий, і сподоби мене Твого Царства.

Слава... Ніхто так не згрішив, Ісусе мій, як згрішив я окаянний, але припадаю, молячись: Ісусе мій, спаси мене, й життя в насліддя Ти мені даруй.

І нині... Всехвальна, що породила Ісуса Господа, моли ж Його позбавити муки всіх, хто оспівує й іменує Тебе істинною Богородицею.

Пісня 5

Ірмос: Христе Спасе мій, Ти просвічення для лежачих у темряві, спасіння тим, хто у відчаї, молюся до Тебе, Царю світу: просвіти мене осяянням Твоїм, бо іншого Бога крім Тебе не знаю.

Ти розуму мого просвічення, Ісусе мій, Ти душі моєї зневіреної спасіння, Спасе, позбав мене мук і вогню вічного, благаю, і спаси, Ісусе мій Христе, окаянного мене.

Всеконечно, Ісусе мій, до страстей безчестя звержений нині я. Благаю, Ісусе мій, пошли мені Твою руку спасіння і вирви мене благаючого: спаси, Ісусе мій, Христе, мене окаянного.

Слава... Осквернений розум, Ісусе мій, обносячи, взиваю до Тебе: очисти мене від скверни прогрішень і вийми мене з глибин зла, куди з невідання донизу сповз, Спасе Ісусе мій, спаси мене, молюся.

І нині... Отроковице Богородителько, що породила Ісуса, ублагай Його спасти всіх православних, ченців і мирян від вогню вічного, крім Тебе заступництва надійного не знаємо.

Пісня 6

Ірмос: У безодні гріховній потопаючи, благаю і незбагненну безодню милосердя Твого: від тління, Боже, мене відведи.

Ісусе мій, Христе Многомилостивий, у сповіді мене прийми, Владико, о Ісусе, і спаси мене, і від тління, Ісусе, мене вирви.

Ісусе мій, немає іншого такого блудника, як я пристрасний, о Ісусе Чоловіколюбний, але Ти, Ісусе, мене спаси.

Слава... Перевершив я, Ісусе мій, блудницю й блудного, Манасію й митаря пристрастями, о Ісусе мій, і розбійника, і ніневитян.

І нині... Ісуса Христа мого породивши, Пречиста Діво, єдина Неоскверненна, оскверненого мене ісопом молитов Твоїх нині очисти.

Кондак 1

Непереможний Воєводо і Господи, пекла Переможцю, визволившись від вічної смерті, похвальну пісню співаю Тобі, творіння і раб Твій. А Ти, що маєш безмірне милосердя, визволи від усякої біди мене, що взиваю: Ісусе, Сину Божий, помилуй мене.

Ікос 1

Ангелів Творче і Господи Небесних Сил, просвіти розум мій і відкрий уста мої на похвалу пречистого імені Твого, як глухому і німому відкрив Ти колись слух і вуста, і він промовив, взиваючи, таке:

Ісусе пречудний, ангелів дивування; Ісусе всесильний, праотців спасіння.

Ісусе пресолодкий, патріархів величання; Ісусе преславний, царів укріплення.

Ісусе прелюбий, пророків сповнення; Ісусе предивний, мучеників кріпосте.

Ісусе претихий, ченців радосте; Ісусе премилостивий, пастирів відрадо.

Ісусе премилосердний, посників стримання; Ісусе найлюбіший, преподобних радосте.

Ісусе пречесний, дівственників цнотливосте; Ісусе предвічний, грішників спасіння.

Ісусе, Сину Божий, помилуй мене.

Кондак 2

Побачивши вдовицю, що гірко плакала за сином померлим, Ти змилосердився, Господи, і воскресив його; отже, змилуйся і наді мною, Чоловіколюбче, і мертву у гріхах душу мою воскреси, щоб співала Тобі: алилуя.

Ікос 2

Бажаючи зрозуміти неосяжну премудрість, Филип промовив до Тебе, Господи: покажи нам Отця, а Ти йому відповів: скільки часу ти був зі Мною, і не пізнав, що Отець у Мені, а Я в Отці. Тому, Неосяжний, зі страхом взиваємо до Тебе:

Ісусе, Боже предвічний; Ісусе, Царю пресильний.

Ісусе, Владико довготерпеливий; Ісусе, Спасе премилостивий.

Ісусе, охоронителю мій преблагий; Ісусе, очисти гріхи мої.

Ісусе, зніми беззаконня мої; Ісусе, відпусти неправди мої.

Ісусе, надіє моя, не покинь мене; Ісусе, помічнику мій, не віджени мене.

Ісусе, Сотворителю мій, не забудь мене; Ісусе, Пастирю мій, не погуби мене.

Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!

Кондак З

Силою з неба, Ісусе, одягнув Ти апостолів, що в Єрусалимі перебували; одягни і мене, убогого на добрі діла, теплотою Духа Твого Святого і сподоби мене з любов'ю співати Тобі: алилуя.

Ікос З

Маючи багатство милосердя, Ти, Ісусе, покликав до себе митарів і грішників і невіруючих; зглянься й на мене нині, подібного до них, і, як дорогоцінне миро, прийми від мене пісню цю:

Ісусе, сило непереможна; Ісусе, милосте безмежна.

Ісусе, красо пресвітла; Ісусе, любове невимовна.

Ісусе, Сину Бога Живого; Ісусе, помилуй мене грішного.

Ісусе, почуй мене, у беззаконнях зачатого; Ісусе, очисти мене, у гріхах народженого.

Ісусе, навчи мене нікчемного; Ісусе, освіти мене темного.

Ісусе, очисти мене скверного; Ісусе, підніми мене блудного.

Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!

Кондак 4

Апостол Петро, маючи в душі бурю сумнівних помислів, потопав; побачивши ж Тебе, що плоть маєш, Ісусе, і по воді ходиш, пізнав Тебе, Бога істинного, і, руку спасительну отримавши, промовив: алилуя.

Ікос 4

Сліпець, коли почув, що Ти проходиш мимо нього дорогою, виголосив: Ісусе, Сину Давидів, помилуй мене. Ти, покликавши його, відкрив йому очі. Просвіти ж милістю Твоєю духовні очі серця і мені, що взиваю до Тебе і промовляю:

Ісусе, ангелів Сотворителю; Ісусе, людей відкупителю.

Ісусе, пекла переможцю; Ісусе, всього творіння украсителю.

Ісусе, душі моєї утішителю; Ісусе, розуму мого просвітителю.

Ісусе, серця мого радосте; Ісусе, тіла мого здоров'я.

Ісусе, Спасе мій, спаси мене; Ісусе, світло моє, просвіти мене.

Ісусе, від усякої муки визволи мене; Ісусе, спаси мене недостойного.

Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!

Кондак 5

Як Ти, Ісусе, викупив нас Божественною Кров'ю Твоєю в давнині від прокляття законного, так тепер визволи нас із сіті, якою диявол захопив нас через пристрасті тілесні, і блудні підступи, і злий відчай, щоб ми співали Тобі: алилуя.

Ікос 5

Побачивши в образі людини Того, Хто рукою Своєю сотворив чоловіка, і пізнавши у Ньому Владику, діти єврейські поспішили гілками вшанувати Його, співаючи: осанна. Ми ж пісні Тобі приносимо, виголошуючи:

Ісусе, Боже істинний; Ісусе, Сину Давидів.

Ісусе, Царю преславний; Ісусе, Агнче непорочний.

Ісусе, Пастирю предивний; Ісусе, охоронителю в дитинстві моєму.

Ісусе, годувальнику в юності моїй; Ісусе, похвало у старості моїй.

Ісусе, надіє у смерті моїй; Ісусе, життя після смерті моєї.

Ісусе, втіхо моя на суді Твоєму; Ісусе, бажання моє, не осором мене тоді.

Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!

Кондак 6

Сповнюючи слова і пророцтва богонатхненних проповідників, явився Ти, Ісусе, на землі, і, будучи Неосяжним, з людьми пожив і болісті наші на Себе прийняв. Тому, ранами Твоїми зцілившись, ми навчилися співати Тобі: алилуя.

Ікос 6

Засяяло вселеній світло істини Твоєї, і відігналася омана бісівська, бо ідоли, Спасе наш, не терплячи Твоєї сили, упали. Ми ж, спасіння одержавши, виголошуємо Тобі:

Ісусе, істино, що оману відганяє; Ісусе, світло, ясніше за всяке світло.

Ісусе, Царю, що перемагаєш всі сили; Ісусе, Боже завжди милостивий.

Ісусе, хлібе життя, насити мене голодного; Ісусе, джерело розуму, напої мене спраглого.

Ісусе, одежа весільна, одягни мене тлінного; Ісусе, покрове радості, покрий мене недостойного.

Ісусе, подателю тим, хто просить, дай мені плач за гріхи мої; Ісусе, знайдення тих, хто шукає, знайди душу мою.

Ісусе, Ти відкриваєш тим, хто стукає, відкрий серце моє окаянне; Ісусе, визволителю грішних, очисти беззаконня мої.

Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!

Кондак 7

Бажаючи явити таємницю, що від віку, Ти як ягня на смерть був ведений, Ісусе, і як агнець перед тим, хто стриже, був безмовний, і як Бог із мертвих воскрес, і у славі на небеса вознісся, Ти і нас із Собою возніс, що взиваємо Тобі: алилуя.

Ікос 7

Дивне творіння показав нам Творець: безсіменно від Діви втілившись, із гробу, печаті не порушивши, воскрес і до апостолів через зачинені двері тілом увійшов. Тому, дивуючись, виголошуємо:

Ісусе, Слово неосяжне; Ісусе, Слово, Яке неможливо бачити.

Ісусе, сило незбагненна; Ісусе, мудросте недослідима.

Ісусе, Божество неописане; Ісусе, володіння незліченне.

Ісусе, Царство непереможне; Ісусе, владарювання безкінечне.

Ісусе, фортеце найвища; Ісусе, владо вічна.

Ісусе, Творче мій, ущедри мене; Ісусе, Спасе мій, спаси мене.

Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!

Кондак 8

Бачачи Бога, відсторонимось від суєтного світу і розум до Божества направимо. Бо заради цього й зійшов на землю Бог, щоб нас піднести на небо, що співаємо Йому: алилуя.

Ікос 8

Увесь був на землі і неба зовсім не покидав, Ти, Неосяжний, коли з волі Твоєї задля нас постраждав, і смертю Своєю нашу смерть умертвив, і воскресінням життя дарував нам, що співаємо:

Ісусе, насолодо сердечна; Ісусе, кріпосте тілесна.

Ісусе, світлосте душевна; Ісусе, розуме гострий.

Ісусе, радосте совісті; Ісусе, надіє упевнена.

Ісусе, пам'яте відвічна; Ісусе, похвало висока.

Ісусе, славо моя найвища; Ісусе, бажання моє, не відкинь мене.

Ісусе, пастирю мій, знайди мене; Ісусе, Спасе мій, спаси мене.

Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!

Кондак 9

Усі ангели на небесах безперестанно прославляють пресвяте ім'я Твоє, Ісусе, Свят, Свят, Свят, - виголошуючи. Ми, грішні, на землі тлінними устами виголошуємо: алилуя.

Ікос 9

Красномовців велемовних бачимо перед Тобою, Ісусе, Спасе наш, як риб безголосих, бо вони неспроможні висловити, як Ти водночас і Бог незмінний, і чоловік довершений? Ми ж, тайні дивуючись, виголошуємо з вірою:

Ісусе, Боже предвічний; Ісусе, Царю над царями.

Ісусе, Владико над володарями; Ісусе, судде живих і мертвих.

Ісусе, надіє безнадійних; Ісусе, втіхо тих, що плачуть.

Ісусе, славо убогих; Ісусе, не осуди мене за діла мої.

Ісусе, очисти мене з милості Твоєї; Ісусе, віджени від мене байдужість.

Ісусе, просвіти мої думки сердечні; Ісусе, дай мені пам'ятати про смерть мою.

Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!

Кондак 10

Бажаючи спасти світ, Ти, Сонце зі Сходу, прийшов до темного Заходу, до нашої природи, смирився аж до смерті. Тому й прославилось ім'я Твоє більше за всяке ім'я, і від усіх поколінь на землі й на небі Ти чуєш: алилуя.

Ікос 10

Царю предвічний, Утішителю, Христе істинний, очисти нас від усякої скверни, як Ти очистив десять прокажених, і зціли нас, як Ти зцілив сріблолюбну душу Закхея митаря, щоб ми зворушено славили Тебе, взиваючи:

Ісусе, скарбнице нетлінна; Ісусе, багатство незліченне.

Ісусе, споживо постійна; Ісусе, питво невичерпне.

Ісусе, одежо убогих; Ісусе, вдовиць заступнику.

Ісусе, сиріт захисту, Ісусе, трудівників допомого.

Ісусе, подорожнім наставнику; Ісусе, мореплавцям керманичу.

Ісусе, бурею захопленим пристановище; Ісусе, Боже наш, підніми мене упалого.

Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!

Кондак 11

Пісню зворушену приношу Тобі недостойний і, як хананеянка, взиваю: Ісусе, помилуй мене, бо не дочку маю, а плоть, пристрастями розбещену і лютістю розпалену; зцілення подай мені, що взиваю до Тебе: алилуя.

Ікос 11

Павло, який раніше гнав Тебе, світлодайний Світильнику, що подає світло тим, що перебувають у темряві нерозуміння, Богорозумного голосу силу пізнавши, розум свій прояснив. Так і мої темні очі душевні просвіти, що взиваю:

Ісусе, Царю мій найкріпший; Ісусе, Боже мій найсильніший.

Ісусе, Господи мій безсмертний; Ісусе, Творче мій преславний.

Ісусе, Наставнику мій предобрий; Ісусе, Пастирю мій прещедрий.

Ісусе, Владико мій премилостивий; Ісусе, Спасе мій премилосердний.

Ісусе, просвіти мої почуття, затьмарені пристрастями; Ісусе, зціли моє тіло, гріхами заструплене.

Ісусе, очисти мій розум від помислів суєтних; Ісусе, збережи моє серце від похотей лукавих.

Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!

Кондак 12

Благодать подай мені, Ісусе, що гріхи прощаєш, і прийми мене, що каюся, як прийняв Ти Петра, що відрікся від Тебе, і поклич мене зневіреного, як покликав Ти колись Павла гонителя, і почуй мене, що співаю Тобі: алилуя.

Ікос 12

Оспівуючи Твоє втілення, хвалимо Тебе всі і віруємо з Фомою, що Ти є Господь і Бог, що перебуваєш з Отцем і маєш судити живих і мертвих. Тоді сподоби стати праворуч Тебе, що взиваю до Тебе:

Ісусе, Царю предвічний, помилуй мене; Ісусе, квітко запашна, пахощами наповни мене.

Ісусе, теплото улюблена, обігрій мене; Ісусе, храме предвічний, покрий мене.

Ісусе, одежо пресвітла, прикрась мене; Ісусе, бісере чесний, осяй мене.

Ісусе, каменю дорогоцінний, просвіти мене; Ісусе, Сонце правди, освіти мене.

Ісусе, світло святе, осяй мене; Ісусе, від недуг душевних і тілесних зціли мене.

Ісусе, з рук ворожих визволи мене; Ісусе, від вогню невгасимого і мук вічних спаси мене.

Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!

Кондак 13

О пресолодкий і всещедрий Ісусе, прийми нині від нас це мале моління, як прийняв Ти від вдовиці дві лепти, і охорони нас від ворогів видимих і невидимих, від нападу чужинців, від міжусобиці, від недуги й голоду, від усякої скорботи і смертельної рани, і від грядущих вічних мук спаси нас, що виголошуємо Тобі: алилуя.

Цей кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак.

Пісня 7

Ірмос: Троє Твоїх отроків відкинули безбожні повеління образу золотому на полі Деіри служити; посеред вогню ж ввергнуті, окроплені росою співали: благословенний Ти, Боже отців наших.

Христе Ісусе, ніхто не нагрішив од віку на землі, як нагрішив я, окаянний і блудний, о Ісусе мій. Тому, Ісусе мій, оспівуючи Тебе, взиваю: змилосердься до мене, благословенний Боже отців наших.

Христе Ісусе, до страху Твого пришпили мене, взиваю, о Ісусе мій, і скеруй мене нині до пристані благозатишної, Ісусе мій щедрий, тому, що співаю Тобі, спасаємий: благословенний Ти, Боже отців наших.

Слава... Христе Ісусе, безліч разів обіцяв я Тобі, пристрасний, покаятися, о Ісусе мій, але обманув, окаянний. Тому, Ісусе мій, взиваю до Тебе: нечутливу душу мою просвіти, Христе, отців Боже, благословенний Ти.

І нині... Всенепорочна, що породила Христа Ісуса дивно, надприродно, моли ж Його через єство простити мені всі прогрішення мої, Отроковице, щоб я, спасенний, взивав: благословенна Ти, що породила Бога у плоті.

Пісня 8

Ірмос: Бога, що ввійшов у піч вогненну до отроків юдейських і перетворив полум'я на росу, оспівуйте діла Господні, і підносьте по всі віки.

Тебе, Ісусе мій, благаю: як і блудницю, Ісусе мій, позбавив Ти від багатьох згрішень, так і мене, Ісусе Христе мій, визволи, і очисти осквернену душу мою, Ісусе мій.

Схилився я, Ісусе, до тваринних насолод, худобою безсловесною став і скотові насправді, о Ісусе мій, страсно, окаянний, уподібнився, Спасе, тому, Ісусе, безсловесності мене позбав.

Слава... Впав я, о Ісусе, до душотлінних розбійників, втратив свій одяг боготканий і лежу нині, Ісусе мій, ранами уражений: возлий, Христе мій, на мене єлей і вино.

І нині... Ти, що носила Ісуса мого й Бога Христа несказанно, Богородице Маріє, моли Його завжди, щоб від бід спастися рабам Твоїм і співцям Твоїм, Неспокушеномужня Діво.

Пісня 9

Ірмос: Від Бога Бога Слово, Який невимовною мудрістю прийшов оновити Адама, що через споживання плоду в тління гріховне впав, від Святої Діви невимовно втіленого нас ради, вірні єдиномудрено піснями величаймо.

Перевершив я, Ісусе мій, Манасію, блудницю, блудника й розбійника, Щедрий Ісусе, в ділах безсоромних і бездумних, але Ти, Ісусе мій, попередивши мене, спаси.

Від Адама всі згрішили, Ісусе мій, і перед законом, і в законі, Ісусе, і по законі, я окаянний, Ісусе мій, і в благодаті переможений пристрастями, але Ти, Ісусе мій, провидінням Твоїм спаси мене.

Слава... Нехай не буду я відлучений, Ісусе мій, від невимовної Твоєї слави, нехай не отримаю я участи ліво-ручного стояння, Ісусе Найсолодший, але Ти мене до десних овець Твоїх причисли, Христе Ісусе мій, і упокой, як Благоутробний.

І нині... Богородице, єдина Неспокушеномужня Діво Маріє, що Ісуса носила в собі, Його, Чиста, умилостив, як Сина Твого й Зиждителя, позбавити тих, що прибігають до Тебе, спокус, бід і вогню майбутнього.

Молитва до Господа нашого Ісуса Христа

Владико Господи Ісусе Христе, Боже мій, що ради невимовного Свого чоловіколюбства на кінець віків у плоть зодягнувся від Приснодіви Марії, славлю Твій спасенний промисел за мене, раба Твого, Владико; піснесловлю Тебе, бо через Тебе я Отця пізнав; благословляю Тебе, бо через Нього й Дух Святий у світ прийшов; поклоняюся Твоїй по плоті Пречистій Матері, що послужила такій страшній тайні; величаю Твої ангельські ликостояння, як оспівувачів і служителів Твоєї величності; ублажаю Предтечу Іоанна, що Тебе хрестив. Господи; шаную й пророків, що провозвістили про Тебе, прославляю апостолів Твоїх святих, вшановую і мучеників, священиків же Твоїх славлю; поклоняюся преподобним Твоїм і всіх Твоїх праведників вшановую. Таку велику невимовну безліч лику Божественного приводжу Тобі, Всещедрому Богові, раб Твій, і прошу моїх згрішень прощення дарувати мені ради всіх Твоїх святих, а особливо заради святих Твоїх щедрот, бо Ти благословенний повіки. Амінь.

на початок