Зміст

 1. Молитви щоденні
 2. Вечірня
 3. Мале повечір'я
 4. Тропарі на повечір'ї
  1. Недільні тропарі і кондаки
  2. Тропарі дванадесятих свят
  3. Тропарі і кондаки денних
  4. Тропарі і кондаки святим (загальні)
 5. Канон до Ісуса Найсолодшого
 6. Подячний канон до Пресвятої Богородиці
 7. Канон до Пресвятої Богородиці
 8. Канон до Ангела Охоронителя
 9. Канон Безплотним Силам
 10. Канон до Іоана Предтечі
 11. Канон покаянний
 12. Канон Одигітрії
 13. Канон святим апостолам
 14. Канон свт. Миколаю Чудотворцю
 15. Канон Чесному і Животворчому Хресту
 16. Канон всім святим
 17. Канон померлим
 18. Молитви вечірні
 19. Молитви ранішні
 20. Правило від осквернення
 21. Полуношниця повсякденна
 22. Полуношниця суботня
 23. Полуношниця недільна
 24. Канон Пресвятій і Животворчій Тройці
 25. Рання відправа
 26. Час перший
 27. Час третій
 28. Час шостий
 29. Час дев'ятий
 30. Зображальні
 31. Канон пасхальний
 32. Часи на Святу Пасху
 33. Послідування до Святого Причастя
 34. Молитви перед Святим Причастям
 35. Молитви після Святого Причастя
 36. Чин як співати псалми
 37. Правило до Святого Причастя
 38. Читання кондаків на часах і на обітниці протягом тижня
 39. Повчання про молитовне правило
 40. Від редакції
 41. Зміст

Пісня 1

Ірмос: У глибині знищила колись фараонове все воїнство потужна сила, а втілене Слово все злобний гріх загладило, Препрославлений Господь, славно бо прославився.

Святий Іоанне Предтече і Хрестителю Господній моли Бога за нас.

Хрестителю і Предтече Христовий, направ мій розум, який завжди занурюється плотськими пристрастями, і приборкай хвилі пристрастей, щоб я в тиші божественній піснями оспівував тебе.

Просвітившись незбагненним просвіщенням, як багато-світла зірка, ти ішов попереду духовного сходу; Його ж благай, Хрестителю, щоб Він просвітив моє серце, затьмарене всіма бісівськими підступами.

Слава... Колись ти, премудрий, занурив у річці Безодню, Яка потопила благодаттю всі провини; але молюся до тебе, блаженний, висуши потоки моїх гріхів божественним твоїм заступництвом.

І нині... Чистої Діви, яка втілила Бога, ти, блаженний Предтече, був її родичем; з Нею ж тебе шануємо і благаємо ми, що живемо нині у божественнім храмі: сотвори і нас храмами Святого Духа.

Пісня 3.

Ірмос: Утвердивши мене на камені віри, зміцнив Ти уста мої на ворогів моїх, і дух мій звеселився, коли заспівав: "Нема святішого за Бога нашого, й немає праведнішого за Тебе, Господи".

Зціли струп'я душі моєї; затьмарений недбайливістю розум мій просвіти божественним твоїм заступництвом, Господній Предтече, і визволи мене від усяких тяжких обставин, молюся.

Ти припинив неплідність тієї що народила тебе, народившись Божим провидінням, премудрий пророче; неплідне ж моє серце зроби нині плодоносним, Господній Предтече, заступництвом твоїм, приносити плоди чеснот.

Слава... Того, хто з любові до тебе будує божественний дім, сподоби небесного життя, молюся: тих, що з вірою служать у храмі твоєму, сотвори їх храмами Божественного Духа, хрестителю і Предтече, заступництвом твоїм.

І нині... Зрадів Предтеча в лоні матері і поклонився Господу, Якого носила в лоні Благодатна; Його ж благай визволити мене від усякої скорботи.

Пісня 4.

Ірмос: Прийшов Ти не заступник і не ангел, а сам Господь, від Діви втілений, і спас Ти всього мене чоловіка; тому до Тебе взиваю: "Слава силі Твоїй, Господи".

Того, Хто небеса схилив і з людиною розмовляв, ти нахилив голову правицею твоєю, всеблаженний; нею ж мене збережи, у смиренні настановляючи серце моє.

Непроходима пустеля мала тебе своїм громадянином, блаженний Предтече; тому взиваю до тебе: пусту від усякого божественного діяння душу мою наповни.

Виконуючи божественний закон, ти був беззаконно вбитий; тому молюся до тебе: виправ мене, бо я завжди творю беззаконня і спокушаюся бісівськими підступами.

Слава... Ти сам себе створив храмом Владиці Царю і нині перейшов до божественних осель, Предтече; благай отримати їх тому, хто збудував тобі святий храм.

І нині... Зглянься на мене недужого, Всенепорочна, і подолай мої люті і незцілимі пристрасті, щоб я величав Тебе, що звеличила все людство.

Пісня 5

Ірмос: Христе Спасе мій, Ти просвічення для лежачих у темряві, спасіння тим, хто у відчаї, молюся до Тебе, Царю світу: просвіти мене осяянням Твоїм, бо іншого Бога крім Тебе не знаю.

У струмках Йорданських ти, Предтече, хрестив Христа; молися висушити потоки моїх пристрастей і наслідувати потоки солодкості і радості праведних.

Уже ридаю і від страху тремчу я, завжди охоплений безглуздям, помишляю про мої діяння і майбутній жахливий суд; благо-утробний Господи, пощади мене молитвами Твого Хрестителя.

Пропонуючи людям закон спасіння, яке було у покаянні в гріхах, ти, Предтече, стояв посеред закону і благодаті; заради цього молимо тебе: просвіти нас образом покаяння.

Слава... Дай мені час покаяння, який я витратив безнадійно, Благодійнику, маючи для цього молитви до Тебе, Іоанна, великого Предтечі і всесвітнього проповідника покаяння.

І нині... Лукавий умертвив мене, уловивши підступами; Владичице Всенепорочна, оживи мене, бо Ти, Богородице, народила іпостасне Життя всіх, тому я оспівую побожно Тебе, Всенепорочну.

Пісня 6.

Ірмос: У безодні гріховній потопаючи, благаю і незбагненну безодню милосердя Твого: від тління, Боже, мене відведи.

Ти, Предтече, проповідував гласом Слово Бога і прийняв Голос усіх; благай Його дарувати прощення гріхів тим, хто з вірою оспівує тебе.

Рани душі моєї зціли, і відпусти тягар гріховний, і зверх надії спаси мене молитвами твоїми, блаженний Предтече.

Слава... Моли, Предтече, Ісуса, Якого ти хрестив рукою своєю, позбавити мене руки гріховної, піднімаючи до Нього завжди руки, всеславний.

І нині... Дріманням ліності охоплений, сон гріховний обтяжує серце моє; Твоїм, Пречиста, бадьорим заступництвом підніми і спаси мене.

Кондак, глас 3:

Раніше неплідна нині Предтечу Христового народжує, і він є здійсненням усякого пророцтва, бо Кого пророки проповідували, на Того він у Йордані руку поклав, ставши пророком Божого Слова, проповідником, разом і Предтечею.

Ікос:

Прославмо нині Предтечу Господнього, його ж священику народила Єлизавета, із неплідної утроби, але не без мужньо; Христос бо єдиний пройшов вмістилище непрохідне без мужньо. Іоанна народила неплідна, але не без мужа; Ісус же народився від Діви осіненням Отця і Духа Божого. Але пророк, проповідник, разом і Предтеча безсіменно Зачатого явився від неплідної.

Пісня 7.

Ірмос: Богопротивне повеління беззаконного мучителя підняло високе полум'я; Христос же послав побожним юнакам росу духовну; Він благословенний і препрославлений.

Сокирою твого покаяння під корінь знищ рани пристрасного мого серця; Предтече, насади божественне безстрастя і чистий страх Божий, що відганяє всяку злобу.

Господа, Який покриває водами над-небесну, ти хрестив у струмках Йорданських; Його благай завжди дарувати очам моїм воду божественного зворушення, славний Предтече,

Слава... Ти, Предтече, проповідував Агнця, Який бере гріхи світу; Його благай, щоб Він позбавив мене участі козлищ і приєднав мене до овець, що праворуч, славний.

І нині... Неплідна утроба носила Тебе, Діво, що носила у Своєму лоні втілене Слово; Його ж божественним радуванням великий Предтеча всесвятий плід неплідної пізнав і поклонився.

Пісня 8.

Ірмос: Піч колись у Вавилоні дійства розділила: Божим повелінням халдеїв обпалила, вірні ж зрошені співали: благословляйте, всі діла Господні, Господа.

Подай правицю мені, на землі лежачому, Предтече, ти бо простягнув правицю і омив водами Нескверного; і визволи мене від скверни тілесної, всього мене очищуючи покаянням, і спаси мене.

Маєш, душе, час покаятися, стряхни тяжкий сон лінивства і поспішно підбадьорся, взиваючи до Твого Владики: Милосердний, ущедри мене молитвами Твого Хрестителя.

Потоки пристрастей і води злоби дійшли до душі моєї, блаженний Предтече; поспіши скоро визволити мене, бо ти річковими струмками облив Того, Хто є безстрастя найтихіша безодня.

Слава... Горе мені, що багато зла вчинив! Горе мені, що єдиний прогнівав всеблагого Бога! Хрестителю Христовий, допоможи мені і подай мені відпущення гріхів і прощення моїх боргів твоїм заступництвом.

І нині... Вишнього Бога народивши плоттю, визволи мене із бруду пристрастей, що ображають мене, я весь тяжко зубожів; збагати божественними чеснотами, щоб я оспівував Тебе, спасаючись.

Пісня 9.

Ірмос: Безпочаткового Отця Син, Бог і Господь, що втілився від Діви, явився нам, щоб просвітити затьмарених і зібрати розсіяних. Тому ми всіма оспівану Богородицю величаємо.

Із бруду гріховного визволи мене, Господи, єдиний безгрішний і многомилостивий, Хрестителя молитвами, який усьому світові проповідував Тебе, Агнця Божого, що взяв гріхи людства.

Як паросток духмяний, як пахучий кипарис, як нев'янучий корінь, як миро чесне, маючи тебе, Господній Предтече, визволяюся від зло-сморідних діл твоїми молитвами, звертаючись до твого покрову.

Вчини мене неплідним неплідними ділами, всеблаженний, щоб я завжди приносив добрі плоди чеснот, творячи мене сином Господнім, і причасником божественного Царства, і собору святих спів-жителя.

Слава... Подай з неба, Предтече Господній, прощення тяжких гріхів нам, хто любить тебе, і з любов'ю шанує, і в божественному храмі твоєму торжествує, - подай виправлення життя і визволення від гріхів.

І нині... Ти, пророче, поклонився Тому, Кого Богомати носила в утробі, бо Він світ носить; з Нею моли спастися смиренній душі моїй, що в усі дні впадає у безліч гріхів.

Молитва до св. Іоанна Предтечі Господнього

Хрестителю Христовий, проповіднику покаяння! Не погордуй мною, що каюся, а разом з Воїнством Небесним молися до Владики за мене, недостойного, змарнілого, знеможеного, опечаленого, погрузлого в багатьох бідах, втомленого збуренням думок мого розуму. Я ж бо є печерою злих діл і нізвідки не бачу кінця моїм порокам. Мій розум прикований до земних речей. Що вчиню - не знаю. І до кого вдамся, щоб спасти мою душу? Тільки до тебе, святий Іоанне, однойменний благодаті, бо я перед Господом після Богородиці вважаю тебе найбільшим поміж усіх, народжених жінками, адже ти удостоївся торкнутися голови Христа Царя, Божого Агнця, що взяв гріхи світу. Його ж моли за грішну мою душу, нехай віднині, як і ті, що в одинадцятій годині, понесу тягар благий і з останніми прийму нагороду. Так, Хрестителю Христовий, останній з пророків і перший у благодаті мученику, подвижників і пустельників наставнику, чистоти вчителю, найближчий друже Христовий, тебе благаю, до тебе вдаюся: не позбав мене твого заступництва, підніми мене, що впав у безліч гріхів, обнови душу мою покаянням як другим хрещенням, бо ти цим обом поклав початок: хрещенням обмивав гріх прародичів, покаянням же очищував кожного від діл скверни; отже, очисти мене, гріхами оскверненого, і силуй мене ввійти туди, куди не входить ніхто осквернений - до Небесного Царства. Амінь.

на початок