Зміст

 1. Молитви щоденні
 2. Вечірня
 3. Мале повечір'я
 4. Тропарі на повечір'ї
  1. Недільні тропарі і кондаки
  2. Тропарі дванадесятих свят
  3. Тропарі і кондаки денних
  4. Тропарі і кондаки святим (загальні)
 5. Канон до Ісуса Найсолодшого
 6. Подячний канон до Пресвятої Богородиці
 7. Канон до Пресвятої Богородиці
 8. Канон до Ангела Охоронителя
 9. Канон Безплотним Силам
 10. Канон до Іоана Предтечі
 11. Канон покаянний
 12. Канон Одигітрії
 13. Канон святим апостолам
 14. Канон свт. Миколаю Чудотворцю
 15. Канон Чесному і Животворчому Хресту
 16. Канон всім святим
 17. Канон померлим
 18. Молитви вечірні
 19. Молитви ранішні
 20. Правило від осквернення
 21. Полуношниця повсякденна
 22. Полуношниця суботня
 23. Полуношниця недільна
 24. Канон Пресвятій і Животворчій Тройці
 25. Рання відправа
 26. Час перший
 27. Час третій
 28. Час шостий
 29. Час дев'ятий
 30. Зображальні
 31. Канон пасхальний
 32. Часи на Святу Пасху
 33. Послідування до Святого Причастя
 34. Молитви перед Святим Причастям
 35. Молитви після Святого Причастя
 36. Чин як співати псалми
 37. Правило до Святого Причастя
 38. Читання кондаків на часах і на обітниці протягом тижня
 39. Повчання про молитовне правило
 40. Від редакції
 41. Зміст

Пісня 1

Ірмос: Як по суші, перейшов Ізраїль по безодні стопами, бачачи, як гонитель фараон потопляється; пісню перемоги Богові співаймо, взиваючи.

Помилуй мене Боже помилуй мене.

Нині я грішний і обтяжений приходжу до Тебе Владики і Бога мого: не насмілююся підвести очей до неба тільки молюся, промовляючи, дай мені Господи розум нехай діла мої оплакую гірко.

О, горе мені найгрішнішому з всіх людей, нерозкаяний я є, покаяння немає в мені. Дай мені Господи розум, нехай оплакую діла мої.

Слава... Нерозумний окаянний чоловіче, що в лінощах час марнуєш, розмірковуй над життям твоїм і навернися до Господа Бога і плач за діла свої гірко.

І нині... Мати Божа, Пречиста, поглянь на мене грішного і з сіті диявольської визволи мене і на дорогу покаяння настанови, мене нехай діла мої оплакую гірко.

Пісня З

Ірмос: Нема святого, як Ти, Господи, Боже мій, що підніс рід вірних Твоїх, Блаже, і утвердив нас на камені сповідання Твого.

Коли поставлені будуть Престоли на Суді Страшному, тоді всіх людей діла відкриються. Горе там буде грішним, яких на муки відсилатимуть. То ж знаючи це, душа моя покайся в злих ділах твоїх.

Праведники зрадіють, а грішники заплачуть; тоді вже ніхто не зможе допомогти нам, діла наші осудять нас. Тому ще до кінця покайся душа моя в злих ділах твоїх.

Слава... Горе мені найгрішнішому, котрий ділами і думками осквернився від окам'янілості серця не маю ні каплі сліз. Сьогодні піднімися від землі душе моя і покайся від злодіянь твоїх.

І нині... Владичице. Ось взиває Син Твій і наставляє нас на добро. Я ж грішний добра завжди уникаю, але Ти, милостива, помилуй мене від злих діл моїх.

Сідальний глас 6:

Коли роздумую про страшний день і оплакую мої лукаві діяння, як відповідатиму Безсмертному Царю, чи з яким дерзновенням погляну на Суддю я блудний? Благосердний Отче, Сину Єдинородний і Духу Святий змилуйтеся наді мною.

Слава... і нині. Богородичний:

Зв'язаний нині багатьма путами гріхів і одержимий лютими пристрастями й бідами, до Тебе спасіння мого приходжу і благаю. Допоможи мені, Діво, Мати Божа.

Пісня 4

Ірмос: Христос моя сила, Бог і Господь, чесна Церква побожно співає, взиваючи, від помислу чистого Господа прославляючи.

Широкий тут шлях і принадливий для діл гріховних, але гірко буде в день останній, коли душа від тіла розділятися буде стережися цього людино, заради Царства Божого.

Чому бідного кривдиш, заплату наймита затримуєш, брата твого не любиш, за блудом і гордістю бігаєш, то ж покинь це, душе моя, заради Царства Божого.

Слава... О, нерозумна людино, доки стараєшся, трудишся як бджола, збираючи багатство твоє. Скоро ж бо все це загине як порох, як попіл, та ж ліпше шукай Царства Божого.

І нині... Владичице Богородице, помилуй мене грішного і в чесноті укріпи і збережи мене, щоб нагла смерть видерла мене не готового і доведи мене Діво до Царства Божого.

Пісня 5

Ірмос: Божественним Твоїм світлом, Блаже, просвіти, молюся, душі тих, що зранку линуть до Тебе, пізнати Тебе, Слово Боже, істинного Бога, що з темряви гріхів взиває.

Згадай окаянна людино, як не правдам, наклепам, розбоям, немочам, наче лютим звірам заради гріха віддавала себе в рабство. Душе моя грішна, чи цього ти прагнула?

Тремтять члени мої, бо всіма завжди грішив: очами вдивлявся, вухами прислухувався, язикам зло говорив, себе цілком пеклу віддавав. Душе моя грішна, чи того ти бажала?

Слава... Блудника і розбійника, що покаялися, Ти Спасе прийняв, лиш я один лінощами гріховними отяжів і злим ділам віддався в рабство. Душе моя грішна, чи того ти прагнула?

І нині... Ти дивна і скора помічниця всім людям, Мати Божа, поможи мені грішному, бо цього прагне душа моя.

Пісня 6

Ірмос: Житейське море, схвильоване бурею пристрастей, бачачи і до тихого пристановища Твого прийшовши, благаю: визволи з тління життя моє, Многомилостивий.

Життя на землі блудно прожив і душу в пітьму віддав, то ж сьогодні молю Тебе, милостивий Владико, звільни мене від рабства цього ворожого і дай мені розум творити волю Твою.

Хто чинить таке як я? Бо, як безрога в багні лежить так і я гріхові служу. Але Ти, Господи, вирви мене з цієї гидоти і дай мені серце, щоб творити заповіді Твої.

Слава... Схаменися нерозкаяна людино, припадаючи до Бога Творця, визнавши свої гріхи, зі сльозами і зітханнями, а Той, як милосердний, дасть тобі розум знати волю Його.

І нині... Богородице Діво, Пречиста, від видимого і невидимого зла охорони мене і прийми молитви мої й донеси їх Синові Твоєму, щоб дав мені розум творити волю Його.

Кондак:

Душе моя, нащо гріхами багатієш, навіщо волю диявола твориш, в чому надію покладаєш? Припини це, навернися до Бога з плачем взиваючи, Милосердний Господи помилуй мене грішного.

Ікос:

Подумай душе моя про гіркий час смерті і про Страшний Суд Творця Твого і Бога. Ось бо, грізні ангели схоплять тебе, душе, і у вічний вогонь вкинуть. То ж ще до смерті покайся, благаючи: Господи, помилуй мене грішного.

Пісня 7

Ірмос: Росоносною учинив ангел піч преподобним юнакам, халдеїв же опаляючи, веління Боже мучителя спонукало взивати: благословенний Ти, Боже отців наших.

Не надійся душе моя на тлінне багатство і на неправедне його збирання бо не знаєш кому все це залишиш але взивай: помилуй мене Христе Боже недостойного.

Не надійся душе моя на тілесне здоров'я і на скоро минаючу красу. Видиш бо, що молоді і сильні помирають, то ж благай: помилуй мене, Христе Боже, недостойного.

Слава... Згадай душе моя про вічне життя і Царство Небесне приготовлене для святих, і про тьму надвірну і гнів Божий для злих, і заклич: помилуй мене, Христе Боже, недостойного.

І нині... Припади душе моя до Божої Матері і помолися їй. Вона ж бо є помічниця для тих, які каються і умолить Сина, Христа Бога, щоб помилуй мене недостойного.

Пісня 8

Ірмос: 3 полум'я преподобним росу виточив і жертву праведника водою спалив; бо все твориш, Христе, з волі Своєї, Тебе прославляємо по всі віки.

Як можу не плакати, коли розмірковую про смерть? Я бачив у домовині лежачого брата мого знеславленого без образу. Що ж бо очікую, і на що надіюся? Господи, дай мені бодай перед кончиною розкаяння.(Двічі)

Слава... Вірю, що прийдеш судити живих і мертвих, і всі у своєму стані стануть: старі і молоді, володарі й князі, діви і священики, де ж я виявлюся? Тому благаю: дай мені, Господи, перед кончиною покаяння.

І нині... Пречиста Богородице, прийми недостойну молитву мою і охорони мене від наглої смерті і даруй мені перед кончиною покаяння.

Пісня 9

Ірмос: Бога людям неможливо бачити, бо на Нього не сміють чини ангельські дивитися; через Тебе, Пречиста, Слово стало тілом і явилося людям; величаючи Його, з небесними силами Тебе ублажаємо.

Нині до вас вдаюся ангели, архангели і всі Небесні Сили, що перебуваєте перед престолом Божим, помоліться до Творця нашого, щоб визволив душу мою від муки вічної.

Нині слізно вдаюся до вас святі патріархи, царі, пророки, апостоли, святителі і всі обранці Христові. Допоможіть мені на судді, щоб спас душу мою від сили ворожої.

Слава... Нині до Вас підношу руки святі мученики, самітники, дівственики, праведники і всі святі, що молите Господа за весь світ, щоб помилував мене в час смерті моєї.

І нині... Мати Божа, допоможи мені бо на Тебе вельми надіюся. Умоли Сина Свого, щоб мене недостойного поставив праворуч Себе, коли сяде судити живих і мертвих. Амінь.

Молитва

Владико Христе Боже, Ти, що страстями Своїми мої пристрасті зцілив і ранами Своїми мої рани вилікував, даруй мені, що незчисленно нагрішив перед Тобою, сльози сокрушення, уділи для мого тіла від пахощів животворчого Твого Тіла. Твоєю Чесною Кров'ю насолоди мою душу від гіркоти, якою мене супротивник напоїв. Понижений мій розум підведи до Тебе, піднеси від безодні пагуби, бо не маю покаяння; не маю скрухи, не маю сліз, які дають втіху, які підносять дітей до свого спадку. Запамороченим розумом в життєвих пристрастях не можу звернутися до Тебе в немочі, не можу зігрітися сльозами до Тебе, Любове. Але, Владико, Господи, Ісусе Христе, Скарбе благих, даруй мені покаяння довершене і серце наполегливе для віднаходження Тебе, даруй мені благодать Твою. Віднови в мені сліди Твого Образу. Я ж полишив Тебе, не покинь мене. Віднайди мене, приведи до пасовища Твого і зачисли мене до стада обраних ягнят Твоїх. Виховай мене з ними від плодів Божественних Твоїх таїнств, молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святі Твоїх. Амінь.

на початок