Зміст

 1. Молитви щоденні
 2. Вечірня
 3. Мале повечір'я
 4. Тропарі на повечір'ї
  1. Недільні тропарі і кондаки
  2. Тропарі дванадесятих свят
  3. Тропарі і кондаки денних
  4. Тропарі і кондаки святим (загальні)
 5. Канон до Ісуса Найсолодшого
 6. Подячний канон до Пресвятої Богородиці
 7. Канон до Пресвятої Богородиці
 8. Канон до Ангела Охоронителя
 9. Канон Безплотним Силам
 10. Канон до Іоана Предтечі
 11. Канон покаянний
 12. Канон Одигітрії
 13. Канон святим апостолам
 14. Канон свт. Миколаю Чудотворцю
 15. Канон Чесному і Животворчому Хресту
 16. Канон всім святим
 17. Канон померлим
 18. Молитви вечірні
 19. Молитви ранішні
 20. Правило від осквернення
 21. Полуношниця повсякденна
 22. Полуношниця суботня
 23. Полуношниця недільна
 24. Канон Пресвятій і Животворчій Тройці
 25. Рання відправа
 26. Час перший
 27. Час третій
 28. Час шостий
 29. Час дев'ятий
 30. Зображальні
 31. Канон пасхальний
 32. Часи на Святу Пасху
 33. Послідування до Святого Причастя
 34. Молитви перед Святим Причастям
 35. Молитви після Святого Причастя
 36. Чин як співати псалми
 37. Правило до Святого Причастя
 38. Читання кондаків на часах і на обітниці протягом тижня
 39. Повчання про молитовне правило
 40. Від редакції
 41. Зміст

Пісня 1

Ірмос: Непроходиме бурхливе море Бог Своїм повелінням висушив i настановив пройти по ньому Ізраїльських людей; Господові співаймо, бо Він прославився.

Приспів: Дивний Бог у святих Своїх, Бог Ізраїлів.

Смертю смерть подолав i споконвічне життя виточив; Його ж подай, Благий, душам спочилим, молитвами мучеників Твоїх, прощення гріхів даруючи.

Приспів: Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх.

Ти, що завжди виточуєш багату милість, подай, Владико, як Благоутробний, рабам Твоїм, які завжди жили у Твоєму благочесті, упокоєння у домі Твоєму, Христе, у дивній Твоїй скинії, у місті спокою.

Слава... Ти, Христе, був сильніший за смерть; зв'язавши її, Ти визволив нас; і нині визволи від неї спочилих, як Благий, i даруй причастя Твого сяяння.

І нині... Утвердивши непостійний мій розум, Мати Божа, укріпи божественними повеліннями Того, Хто народився з Твоєї освяченої утроби i зруйнував пекельне темне царство, Владичице.

Пісня 3.

Ірмос: Утвердивши мене на камені віри, зміцнив Ти уста мої на ворогів моїх, і дух мій звеселився, коли заспівав: "Нема святішого за Бога нашого, й немає праведнішого за Тебе, Господи".

Благозволь, Господи, просвітити сяянням краси Твоєї померлим у вірі, з мучениками Твоїми, бо Ти Бог наш, багатий у милость, i немає праведного крім Тебе, Господи.

На місці прохолодження, на лоні Авраама, Твого обраного, сподоби оселитися рабам Твоїм, як щедрий, які до Тебе взивають: Ти бо є Бог наш, i немає праведного крім Тебе, Господи.

Слава... У чертогах небесних оселитися з мудрими дівами, які ввійшли в них, Владико, сподоби pa6iв Твоїх - свічконосців, яких Ти преставив волею Твоєю від тимчасового життя, єдиний Чоловіколюбче.

І нині... Мене, умертвленого i в землю поверненого, Ти підняла, народивши Життедавця, i вивела мене з пекла підземельного, що вірою славлю Тебе, Богородице, i шаную Тебе, Пречиста.

Сідальний, глас 6:

Воістину все суєта, а життя – тінь і сон, бо даремно турбується всякий земнородний, як каже писання: хоч би і світ увесь здобули, і тоді у гробі оселимося, де вкупі царі і убогі. Тому, Христе Боже, спочилих рабів Твоїх упокой, як Чловіколюбець.

Слава... i нині. Богородичний:

Всесвята Богородице, в житті моїм не залиш мене, людському заступництву не доручай мене , а Сама заступи і помилуй мене.

Пісня 4.

Ірмос: Оспівую Тебе, почувши слухом, i вжахнувся, Господи, бо Ти до мене йдеш, шукати мене, заблудлого; тому прославляю Твоє велике сходження до мене, Многомилостивий.

Тих, що жили з надією, i любов'ю, i православною вірою, Ти, Христе, сподоби незбагненної Твоєї слави, великим Твоїм чоловіколюбством i молитвами обраних мучеників.

Маючи споконвічне джерело солодкості, Ти, Господи, завжди напоюєш обраних, з ними ж i нині преставлених до Тебе, Христе, насити Твоїм невимовним милосердям при водах прощення.

Слава... Ти, Владико, живими i мертвими володієш; Ти силою Твоєю воскресив i те, що перетворилося на порох; тому, Спасе, осели в оселях Твоїх тих, хто перейшли до Тебе.

І нині... Ти зцілила Євину недугу i давне окаянство, бо народила Сотворителя, Який може оновити нас, грішних, єдина Богородице Мати i Діво.

Пісня 5

Ірмос: Світла Подателю і віків Творче, Господи, у світлі заповідей Твоїх настав нас, бо крім Тебе іншого бога не знаємо.

Умертвлених нас i покладених у тління Ти вивів з темного пекельного царства i приєднав до воїнства святих ангелів.

Ти прийшов, Христе, щоб спасти нас; прийми нині тих, хто побожно до тебе преставився, на лоні Авраама, як єдиний Благий, i осели їх з Лазарем.

Слава... Ти, Владико, завершив багатолітню i довгу мою боротьбу, будучи заступником i звершителем примирення; i нині упокой рабів Твоїх i помилуй.

І нині... Під покровом Твоїм, Мати Божа, спасаються ті, що на Тебе надіються: бо Ти народила нам Життєдавця, Який оживляє всіх з волі Своєї.

Пісня 6

Ірмос: У безодні гріховній потопаючи, благаю і незбагненну безодню милосердя Твого: від тління, Боже, мене відведи.

Невимовної i божественної світлості, де перебувають собори мучеників, сподоби тих, кого Ти преставив від землі всемогутньою Твоєю волею, Чоловіколюбче.

Ти, Життєдавче Христе, створив людину із землі, упокой тих, кого преставив від нас, подаючи їм прощення гріхів, Милосердний Чоловіколюбець.

Слава... Сподоби осяятися добротою слави Твоєї тим, що покинули життя, i упокой їх, що прийшли до Твого невимовного світла, Владико.

І нині... Ти, Пречиста Владичице, визволяєш тих, хто тепло призиває Тебе, бо Ти народила Бога, Який володіє життям i смертю.

Кондак:

Зі святими упокой, Христе, душі рабів Твоїх, де нема ні недуги, ні скорботи, ні зітхання, а життя безконечне.

Ікос:

Ти єдиний Безсмертний, що створив і впорядкував людину, ми ж, земні, з землі створені і в ту саму землю повернемось, бо так звелів Той , Хто створив мене і сказав мені: „Земля ти і в землю повернешся”. Туди ж і всі ми, люди, підемо, з надгробним риданням співаючи пісню: алилуя.

Пісня 7

Ірмос: Богопротивне повеління беззаконного мучителя високе полум'я розпалило, Христос же послав богочесним юнакам духовну росу; благословенний Він i препрославлений.

Ти, що всюди сущий, зійшов, Господи, щоб спасти людський рід, який був у давнину спокушений; тому Тебе благають мученики: тих, кого Ти преставив від землі, упокой Спасе, в землі лагідних.

Смерті умертвлення Ти стряхнув, будучи свобідним серед мертвих, Сам єдиний, Христе; i нині визволи від гріховної смерті рабів Твоїх, Владико, являючи їх спадкоємцями Царства Небесного.

Слава... Великим Твоїм i невимовним милосердям i невичерпною безоднею Твого чоловіколюбства, Христе, подай прощення гріхів спочилим i покажи їх очищеними Твоєю благодаттю.

І нині... Світильником божественної слави була Ти, Діво, носячи Духом Сяяння, Яке явилося нам у плоті i знищило світлістю Свого Божества пекельну темряву, Богорадувана.

Пісня 8.

Ірмос: Піч вогняна колись у Вавилоні дійства розділила: Божим повелінням халдеїв обпалила, вірних же зросила, що співали: благословляйте, всі діла Господні, Господа.

Ти показав нам ворогів смерть сходженням Твоїм як Безсмертний, божественною Силою Твоєю показавши входи до життя, Безсмертний; його ж Твої мученики нині достойно одержали.

Сподоби насолодитися Твоєю духовною добротою спочилим, очистивши від сорому гріха, як Чоловіколюбець; бо Ти єдиний, Владико, явився без гріха.

Слава... Ти, Христе, оновив нас, що впали у смерть тілесну, даруючи нам життя Твоєю смертю, i споживу безкінечну, i радіють споконвічну; її ж нині сподоби спочилих, як Милостивий.

І нині... Велика i страшна тайна Твого, Богомати, Різдва: бо Ти Бога народила, Його ж смерть не стерпіла, i гріб не розтлив; тому Тебе, Пречиста, всі народи славлять.

Пісня 9.

Ірмос: Ти, що раніше сонця Світильник, Який від Бога засяяв i до нас у плоті прийшов, із боку дівочого втілила, Благословенна Всечиста, Тебе, Богородице, величаємо.

Життя Начальнику, Ти маєш владу над живими i мертвими, подай, Владико, Небесне Царство тим, кого Ти взяв від землі, i світлість святих, i преславних Твоїх страстотерпців.

Слово Боже, що в давнину мені дав живоначальне буття i знову мене оновив, на лоні Авраама осели спочилих рабів Твоїх, як Милостивий.

Слава... Ти, Спасе, вся моя найсвітловидніша солодкість, усе моє ненаситне бажання, напій водою прощення i насити Твоєю їжею померлих, які безперестанно Тебе славили.

І нині... Тебе, Богородице, нині достойно ублажаємо, йдучи за Твоїми богонатхненними словами: Ти бо єдина нам земнородним народила Бога, що зруйнував смерті силу, Мати Діво.

Молитва за померлих

Господи Боже наш, як Милосердний і Чоловіколюбний пом’яни спочилих у вірі й надії на життя вічне рабів Твоїх,(імена); полегши, відпусти і прости їм гріхи вільні й невільні, загладь беззаконня і неправди їх, визволи від вічної муки та вогню геєнського і даруй їм вічні Твої блага, приготовлені для тих, хто люблять Тебе. Коли ж і згрішили вони, та не відступили від тебе і без сумніву в Отця, і Сина, і Святого Духа - Бога, Тебе, в Тройці славимого, вірували і Одиницю в Тройці і Тройцю в Одиниці православно аж до останнього свого подиху визнавали. Будь милостивим до них і віру в Тебе замість діл прийми і з святими Твоїми, як Щедрий, упокой: бо нема людини, що жила б і не згрішила. Ти Один тільки без усякого гріха, і правда Твоя – правда вічна, і Ти один Бог милості, щедрот і чоловіколюбства, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині, й повсякчас, і на віки віків. Амінь.

на початок