Зміст

 1. Молитви щоденні
 2. Вечірня
 3. Мале повечір'я
 4. Тропарі на повечір'ї
  1. Недільні тропарі і кондаки
  2. Тропарі дванадесятих свят
  3. Тропарі і кондаки денних
  4. Тропарі і кондаки святим (загальні)
 5. Канон до Ісуса Найсолодшого
 6. Подячний канон до Пресвятої Богородиці
 7. Канон до Пресвятої Богородиці
 8. Канон до Ангела Охоронителя
 9. Канон Безплотним Силам
 10. Канон до Іоана Предтечі
 11. Канон покаянний
 12. Канон Одигітрії
 13. Канон святим апостолам
 14. Канон свт. Миколаю Чудотворцю
 15. Канон Чесному і Животворчому Хресту
 16. Канон всім святим
 17. Канон померлим
 18. Молитви вечірні
 19. Молитви ранішні
 20. Правило від осквернення
 21. Полуношниця повсякденна
 22. Полуношниця суботня
 23. Полуношниця недільна
 24. Канон Пресвятій і Животворчій Тройці
 25. Рання відправа
 26. Час перший
 27. Час третій
 28. Час шостий
 29. Час дев'ятий
 30. Зображальні
 31. Канон пасхальний
 32. Часи на Святу Пасху
 33. Послідування до Святого Причастя
 34. Молитви перед Святим Причастям
 35. Молитви після Святого Причастя
 36. Чин як співати псалми
 37. Правило до Святого Причастя
 38. Читання кондаків на часах і на обітниці протягом тижня
 39. Повчання про молитовне правило
 40. Від редакції
 41. Зміст

Пісня 1

Ірмос: Відкрию уста мої, і наповняться духом, і слово промовлю до Цариці Матері і, світло радіючи, прославлю її чудеса.

З радістю, Чиста, приношу Тобі похвалу радісну, і голосом тихим взиваю до Тебе, Одигітріє: радуйся, і навчи мене почати оспівування.

Ти Христа народила нам, радість вічну; о, радуйся Всехвальна, православних надіє, Одигітріє, Всехвальна Діво, наповни мене радістю, світові бажаною.

Слава... Радіють усі люди й ангели, завжди одностайно взиваючи на небесах і на землі: Одигітріє, радуйся, Діво, бо Різдвом Твоїм Ти все наповнила радістю.

І нині... Тих, хто зі страхом взиває до Тебе: радуйся, сподоби радості, бо Ти є Мати радості, визволяючи від усякої скорботи, і помилуй усіх, хто до Тебе прибігає.

Пісня З

Ірмос: Богородице, живоносне й достатнє джерело, співців Твоїх, що врочисто Тебе прославляють, духовно укріпи і в Божественній Твоїй славі вінців слави сподоби.

О, радуйся, непохитна, чиста, одухотворена палато Вишнього Царя Христа! Радуйся, Одигітріє, радуйся: Тобою бо непорушним місто наше зберігається.

Кого весь світ не може вмістити, Ти в утробі нетлінній тілесно вмістила, Діво Богородице; тому тобі "радуйся" співаємо, достойно величаючи.

Слава... Ти радість світу, що завжди радісно Тебе оспівує, вічна і Пречиста, і радості сподобляється Твоїми материнськими молитвами до Народженого Тобою, Провіднице наша.

І нині... Тебе, золоту стамну, і світильник, і жезл, і трапезу, Пречиста Провіднице, закликаємо, і глас "радуйся" Тобі завжди приносимо.

Сідальний, глас 8:

Божественні апостоли Слова, Євангелія Христового гучноголосі вселеної благовісники, божественну церкву збудувавши в пресвяте Твоє ім'я, Богородице, до Тебе, Владичице, приходять, благаючи прийти на освячення її. Ти ж, о Богомати, сказала: ідіть з миром, і Я з вами там буду. Вони ж пішли і знайшли там на стіні церкви Твій образ, Владичице, рукою божественною написаний, фарбами розмальований, і, побачивши, вклонилися Тобі і Бога прославили. З ними ж і ми, божественному Твоєму образу вклоняючись, благаємо у Тебе великої милості: подай прощення гріхів рабам Твоїм, єдина благословенна.

Пісня 4

Ірмос: Ісус, як Бог істинний, що сидить у славі на престолі небесному, зійшов на хмарі легкій, на руках Пречистої, і спас тих, що взивають: слава, Христе, силі Твоїй.

Радуйся, чудо чудес, Провіднице Владичице; радуйся, радосте всіх міст і сіл, Ти непереможна охорона християн у біді, і захист, і перемога над ворогами.

Радуйся, православних царів похвало, і христолюбивих воїнів; Ти, Царице, покров усіх. Радуйся, Провіднице, пристановище всім нам і утвердження.

Слава... Радуйся, визволення всіх від бід; радуйся, готова утіха всім скорботним; радуйся, Всехвальна; радуйся, Провіднице всеблагословенна, всім немічним цілителька.

І нині... Радуйся, Мати Божа, бо все творіння поспішає достойно прославити Твою велич, але не має змоги, Одигітріє, і тому взиваємо до Тебе: радуйся, Владичице, оселе, що вмістила Бога.

Пісня 5

Ірмос: Здивувалось усе Божественній славі Твоїй, Ти бо, нетлінна Діво, носила в утробі Бога всіх і породила відвічного Сина, подаючи мир усім, що Тебе прославляють.

Радуйся, Діво Богородице, безодня радості і щедрот; радуйся, Одигітріє; радуйся, всім вірним радосте; радуйся, всім сущим у бідах і скорботним скора Заступнице.

Всі незрячі чують про велич чудес Твоїх і наповнюються радістю, тому завжди, всюди і всі, Одигітріє, співаємо Тобі: радуйся.

О, радуйся, Одигітріє, Христа Бога нашого оселя і дім невимовний і пребожественний слави Його, Діво. Радуйся, палато прикрашена! Радуйся, граде одухотворений, що вічно царює!

Слава... О, радуйся, Одигітріє, Христа Бога нашого оселя і дім невимовний і пребожественний слави Його, Діво. Радуйся, палато прикрашена! Радуйся, граде одухотворений, що вічно царює!

І нині... Радість невичерпну, як море, Тебе бачимо, Діво Одигітріє; радіючи всі, "радуйся" взиваємо до Тебе; і, оспівуючи Твої божественні дарування, ми завжди їх від Тебе чекаємо.

Пісня 6

Ірмос: Божественне це і всечесне справляючи свято Богоматері, прийдіть, богомудрі, руками заплещемо, народженого від Неї Бога прославимо.

Приймаючи в лоно Своє Христа, Ти почула від ангела: радуйся, Одигітріє Діво; Його ж невимовно народивши, Ти завжди чуєш від усіх: радуйся.

Ти все наповнила радістю, небесне і земне Ти з'єднала, Одигітріє; тому нині небо і вся земля радісно взивають до Тебе.

Слава... Радуйся, Всехвальна, Ти утіха вдовицям і всім сиротам, Провіднице. Радуйся, всім убогим багатство невичерпне.

І нині... За всяке золото більш блискуча, і від ранку сонячного світліша, оселя Христова, радуйся, Одигітріє; радуйся, Діво; радуйся, Невісто неневісна.

Кондак, глас 8:

Звернімося, люди, до тихого цього пристановища, скорої Помічниці, готового і теплого спасіння, покрову Діви. Спонукаємо себе до молитви і до покаяння; подає бо нам щедрі милості Пречиста Богородиця, попереджає в помочі, і визволяє від великих бід і зла побожних і богобоязних рабів Своїх.

Ікос:

Думки очистивши і розум, звернімося до Богородиці, світло піснями ублажаючи її; і пречисту ікону її прославляємо і шануємо і, припадаючи, поклоняємось їй, як Самій Богородиці, бо шанування ікони переходить на Першообраз; і той, хто шанує і поклоняється їй, шанує сам Першообраз, як божественні отці проголосили. І якщо хто не шанує Пречисту Богородицю, і не поклоняється її іконі, тому нехай буде анафема: бо Вона осоромлює і знищує тих, хто не шанує її, визволяє ж від великих бід і зла побожних і богобоязних рабів Своїх.

Пісня 7

Ірмос: Не поклонилися тварі замість Творця побожні юнаки, але, вогненну погрозу сміливо зневаживши, радувалися, співаючи: преславний Господи, Боже отців, благословенний Ти.

Радуйся, радуйся, Богородице Одигітріє, що завжди всіх вірних направляєш на спасительну дорогу; радуйся, Владичице, бо Тобою ми завжди спасаємося від ворожої напасти, що налягає на нас.

Радуйся, радуйся, Провіднице, що пильнуєш і молишся за нас Богу, і від усякого зла посередництвом Твоїм, Мати Божа, всіх людей визволяєш від усякої скорботи.

Слава... Радуйся, радуйся, пресвята Одигітріє, прохання наші на користь направляєш і завжди бажаєш усім і завжди в любові і дружбі мати благу єдність, швидку на прекрасне.

І нині... Радуйся, радуйся, Провіднице кораблів, що в бурі плавають, визволяючи вірних; і всім визволення даєш від скорботи, і недуги різноманітні і повільні припиняєш швидко.

Пісня 8

Ірмос: Юнаків побожних у печі спасло Різдво Богородиці: тоді провіщене, а нині здійснене, воно весь світ спонукає співати; всі творіння, хваліть Господа і прославляйте повіки.

Радуйся, преблагословенна Маріє, бо через Тебе все-благословенний Бог одягнувся в мене усього - людину - і, одягнувшись, приєднав до Свого Божества невимовним єднанням, Діво Одигітріє; радуйся, обрадувана, радість усього світу.

Радуйся, лукавих духів прогнання; радуйся, Богородице Одигітріє; радуйся, Тебе бо невидимі воїнства небесні славословлять завжди і величають як Матір Божу; радуйся, Ти бо земне з'єднала з небесним.

Слава... Радуйся, за всі Небесні Сили безумовно вища; радуйся, Провіднице; радуйся, Ти над усім творінням, Бога народивши, Владичице; радуйся, бо Ти перебуваєш Дівою і після народження.

І нині... Радуйся, славо всіх жінок, храме освячений Бога нашого; радуйся, Одигітріє; радуйся, душе-спасителька для всієї вселеної; радуйся, хмаро, ширша за небеса; радуйся, миро скарбнице, повна Божественного мира.

Пісня 9

Ірмос: Всякий, на землі народжений, нехай звеселиться. Духом просвічений. Нехай зрадується безплотних ангелів собор, шануючи священне торжество Богоматері, і заспіває: радуйся, найславніша Богородице, Пречиста Приснодіво.

Радуйся, свічко, що Світло невечірнє носиш, і Різдвом Твоїм темряву багатобожжя знищила, і визволила людей із безодні пекла; радуйся, Провіднице Богородице, благ усіх благальниця.

Радуйся, земле, бо з Тебе виріс Колос небесний вірним, і світ цей від душе-згубного голоду Ти спасла, всіх словесних і одухотворених. Радуйся, винограде, що Гроно життєдайне народила, Богородице Пречиста, Одигітріє.

Слава... Радуйся, таємничих квітів прекрасний рай; радуйся, Мати Діво, бо Ти розум чистотою дивно перемагаєш, Богородице; радуйся, Діво; радуйся, Одигітріє, всесвітнє чудо і проповідання.

І нині... Останок життя нашого і далі збережи неушкодженим допомогою Твоєю, Богородице Діво, і сподоби кінця благого тих, хто оспівує Тебе і взиває: радуйся, всеблаженна Богородице, чиста Одигітріє.

Молитва до Пресвятої Богородиці

Пресвята Владичице моя, Богородице, святими Твоїми і всесильними молитвами віджени від мене, смиренного і негідного раба Твого, розпач, розсіяність, нерозсудливість, недбальство та всі скверні, злі та ганебні думки від нерозкаяного мого серця і від затьмареного розуму мого. Погаси вогонь пристрастей моїх, бо я збіднілий і окаянний. Визволи мене від багатьох лукавих спогадів та намірів і від усіх дій злих врятуй мене, бо благословенна Ти з усіх родів, і славиться пречисте ім'я Твоє навіки віків. Амінь.

на початок