Зміст

 1. Молитви щоденні
 2. Вечірня
 3. Мале повечір'я
 4. Тропарі на повечір'ї
  1. Недільні тропарі і кондаки
  2. Тропарі дванадесятих свят
  3. Тропарі і кондаки денних
  4. Тропарі і кондаки святим (загальні)
 5. Канон до Ісуса Найсолодшого
 6. Подячний канон до Пресвятої Богородиці
 7. Канон до Пресвятої Богородиці
 8. Канон до Ангела Охоронителя
 9. Канон Безплотним Силам
 10. Канон до Іоана Предтечі
 11. Канон покаянний
 12. Канон Одигітрії
 13. Канон святим апостолам
 14. Канон свт. Миколаю Чудотворцю
 15. Канон Чесному і Животворчому Хресту
 16. Канон всім святим
 17. Канон померлим
 18. Молитви вечірні
 19. Молитви ранішні
 20. Правило від осквернення
 21. Полуношниця повсякденна
 22. Полуношниця суботня
 23. Полуношниця недільна
 24. Канон Пресвятій і Животворчій Тройці
 25. Рання відправа
 26. Час перший
 27. Час третій
 28. Час шостий
 29. Час дев'ятий
 30. Зображальні
 31. Канон пасхальний
 32. Часи на Святу Пасху
 33. Послідування до Святого Причастя
 34. Молитви перед Святим Причастям
 35. Молитви після Святого Причастя
 36. Чин як співати псалми
 37. Правило до Святого Причастя
 38. Читання кондаків на часах і на обітниці протягом тижня
 39. Повчання про молитовне правило
 40. Від редакції
 41. Зміст

Пісня 1

Ірмос: Мойсеєву пісню сприйнявши, взивай, душе: Помічник і Покровитель був мені на спасіння, Цей мій Бог, і прославлю Його.

Приспів: Всі святі моліть Бога за нас.

Перетерпівши люті гоніння і тяжкі рани, ви, страстотерпці, відігнали силою божественною всю оману від країв землі.

Божі служителі і святителі, осяяні духовним світлом, ви просвітили світлом благочестя всіх вірних.

Слава... Смиривши гордий розум, преподобні, ви успадкували землю, уподібнившись божественному образу, і завжди допомагаєте смиренним.

І нині... Подвизаючись у пості, чесні жони терпеливо подолали ворога і нині предстоять перед Тобою, Богородице, радіючи.

Пісня З

Ірмос: Неплідний мій розум покажи, Боже, плідним, Творче добра і насадителю благ, Твоїм благосердям.

Розпалившись вогнем Христової любові, о страстотерпці, ви погасили полум'я мук, зрошенням Вседержителя Духа.

Святі Христові святителі і чесні собори преподобних, за всіх нас Чоловіколюбця Бога благайте.

Слава... Священний собор божественних пророків звеличився, і безліч жон постраждалих славу одержали.

І нині... З усіма пророками і святими жонами нині старанно благай, Діво, Бога, Який народився від Тебе, щоб ущедрити нас.

Пісня 4

Ірмос: Пророк, прозрівши Твоє Різдво від Діви, проповідуючи, взивав: почув слух Твій і убоявся, бо Ти прийшов, Христе, від півдня, з гори святої, покритої зеленню.

Ви, страстотерпці славні, добре уподібнилися стражданням Христовим, у великих муках радувалися, сподіваючись на вічну нагороду, яку одержавши, завжди блаженствуєте.

Керуючись законами Духа, ви, святителі, були премудрими пастирями людей, як добрі керманичі на божественній ниві, і, відійшовши від житейської суєти, перейшли до тихого життя.

Слава... Ви, преподобні отці, були на землі як подорожні, дбаючи про ваше життя на небесах, як написано, вгамувавши плотські пристрасті подвигом стриманості силою Христовою.

І нині... Гору, покриту чеснотами, бачив Тебе, Богородице, пророк Авакум, з Якої невимовно явився Бог, Який покрив чеснотами небеса і спас від тління рід людський.

Пісня 5

Ірмос: Морок душі моєї, Спасе мій, розігнавши, світлом заповідей Твоїх просвіти мене, як єдиний Цар миру.

Полюбивши Тебе, Щедрий, і зненавидівши все мирське, мужні мученики пішли на страждання, зневаживши плоть.

Святителі, пророки, преподобні богоносці, ви духовним промінням просвіщаєте світ, розганяючи темряву пристрастей.

Слава... Преподобні отці, пророки, і святителі, і преславні жони за нас до Тебе, Владики всіх, моляться тепло.

І нині... Пречиста, Діво Мати, похвала мучеників, і преподобних, і праведних, визволи нас від усяких мук лукавого.

Пісня 6

Ірмос: У глибині гріховній знаходжусь я, Спасе, і в безодні житейській; але як Іону від звіра, і мене від пристрастей визволи і спаси мене.

Кріпостю серця страстотерпці ополчилися проти ворога, його подолали і прийняли вінці від Бога; і нині тепло моляться за всіх земнородних.

Божих святителів шануємо вірно і преподобних Його ублажаємо, спасаючись їхніми молитвами від усякого гніву, і скорботи, і ворожих підступів.

Слава... Постраждав собор святих жон, і в пості догодив Богові, і одержав Царство Небесне; їхніми молитвами ущедри, Боже, Твій світ.

І нині... Пресвята Богородице, освяти наші помисли, і укріпи розум, і спаси нас від стріл лукавого неураженими, що прославляємо Твою, Всеславна, велич.

Кондак, глас 8:

Як початок єства, Насадителю творіння, вселена приносить Тобі, Господи, богоносних мучеників. їхніми молитвами у мирі глибокому Церкву твою, як оселю Твою, Богородиці ради збережи, Многомилостивий.

Ікос:

Ті, що по всій землі мучилися і на небеса переселилися; ті, що стражданнями Христові уподібнювалися, і наші пристрасті відганяють, нині тут збираються, показуючи Церкву первістків, що має образ небесної, і до Христа взиває: Ти мій Бог, Богородиці ради, збережи, Многомилостивий.

Пісня 7

Ірмос: Уподібнюючись херувимам у печі, юнаки, торжествуючи, взивали: благословенний Ти, Боже, бо істиною і судом навів усе це за гріхи наші, оспіваний і прославлений по всі віки.

Терпінням перемогли святі ворога, терплячи всі болі лютих мук, бо вони воістину полюбили Бога, Який постраждав за гріхи наші; їхніми молитвами спаси всіх нас, Слово, всіх що Тебе славлять, від напастей і бід.

Світло-сяйні святителі, і преподобні, і пророки, і священно-мучеників достославне множество, і святих жон священний собор, що в стражданнях і в пості мужньо засяяли, завжди моліться за нас Богові, щоб Він помилував нас.

Слава... Мучеників безліч благає Тебе, Христе Благодійнику: спаси мене, загиблого, Слово, від усіх печалей, і скорбот, і лютих напастей, і всіх гріхів, і від усякої шкоди.

І нині... З мучениками, і з преподобними отцями, і з усіма пророками, і зі святими жонами ублагай Єдиного, що у святих перебуває, освятити всіх нас, що святими голосами Тебе, Чиста, оспівують по всі віки.

Пісня 8

Ірмос: У купині на Синайській горі колись Мойсей прообразував чудо Діви; оспівуйте, благословляйте і прославляйте по всі віки.

Вашою кров'ю, страстотерпці Господні, ви освятили все творіння, і висушили явно оману, і вірних душі напоїли.

Собор посників, і святителів, і святих жон, і славних пророків явився єдиночесним ангелам, бо вони пожили на землі Духом як ангели.

Слава... Визволіть усіх нас, страстотерпці Господні, святителі, і пророки, і преподобних безліч, і святих жон, від стріл ворожих, що вас прославляють.

І нині... Богородице Чиста, з усіма святими, пророками, і мучениками, і преподобними, і святими жонами, і священно-мучениками благай Спаса ущедрити нас.

Пісня 9

Ірмос: Тебе, що надприродно зачала плоттю в утробі Слово, Яке безлітно засяяло від Отця, безперестанними піснями вірні, величаємо.

Ви, страстотерпці, явилися кріпкими в стражданнях і сильними на ворогів; ви одержали перемогу, постраждавши за правду, увінчалися від Бога.

Як Божі священнослужителі і подібні до Доброго Пастиря, упасли його овець праведно, святителі, прославлені Богом.

Слава... З преподобними, посниками і святими пророками шануємо безліч постраждалих жон і тих, хто постом переміг ворога.

І нині... Народивши Щедролюбивого Бога плоттю, з усіма святими благай Його завжди спасти нас від бід, Мати Діво Чиста.

Молитва до всіх святих

О всі святі, перед вами, світильниками Церкви Христової, що вказуєте і освітлюєте шлях до Небесною Царства, покірно схиляємо коліна і серця наші та з глибини душі взиваємо: ублагайте Чоловіколюбного Бога, щоб не попустив нам надалі блукати по бездоріжжю гріха, а просвітив наш розум і серце світлом благодаті Своєї, і щоб, нею просвічені і скріплені, ми решту земного життя нашого змогли пройти без перешкод та за заступництвом вашим перед Всеблагим Господом сподобилися бути причасниками вашої духовної трапези в Небесному Палаці Царя Слави, Якому з Безпочатковим Його Отцем і Пресвятим, Благим і Животворчим Духом нехай буде слава, честь і поклоніння навіки віків. Амінь.

на початок