Зміст

 1. Молитви щоденні
 2. Вечірня
 3. Мале повечір'я
 4. Тропарі на повечір'ї
  1. Недільні тропарі і кондаки
  2. Тропарі дванадесятих свят
  3. Тропарі і кондаки денних
  4. Тропарі і кондаки святим (загальні)
 5. Канон до Ісуса Найсолодшого
 6. Подячний канон до Пресвятої Богородиці
 7. Канон до Пресвятої Богородиці
 8. Канон до Ангела Охоронителя
 9. Канон Безплотним Силам
 10. Канон до Іоана Предтечі
 11. Канон покаянний
 12. Канон Одигітрії
 13. Канон святим апостолам
 14. Канон свт. Миколаю Чудотворцю
 15. Канон Чесному і Животворчому Хресту
 16. Канон всім святим
 17. Канон померлим
 18. Молитви вечірні
 19. Молитви ранішні
 20. Правило від осквернення
 21. Полуношниця повсякденна
 22. Полуношниця суботня
 23. Полуношниця недільна
 24. Канон Пресвятій і Животворчій Тройці
 25. Рання відправа
 26. Час перший
 27. Час третій
 28. Час шостий
 29. Час дев'ятий
 30. Зображальні
 31. Канон пасхальний
 32. Часи на Святу Пасху
 33. Послідування до Святого Причастя
 34. Молитви перед Святим Причастям
 35. Молитви після Святого Причастя
 36. Чин як співати псалми
 37. Правило до Святого Причастя
 38. Читання кондаків на часах і на обітниці протягом тижня
 39. Повчання про молитовне правило
 40. Від редакції
 41. Зміст

Пісня 1

Ірмос: Відкрию уста мої, і наповняться духом, і слово промовлю до Цариці Матері і, світло радіючи, прославлю її чудеса.

Христову книгу одухотворену, запечатану Духом, бачачи, великий архангел, виголошує Тобі, Чиста: радуйся, радості вмістилище, бо Тобою праматеринська клятва знімається.

Адамове визволення, радуйся, Діво Богоневісто, пекла умертвлення; радуйся, Всенепорочна, палато всіх Царя; радуйся, престоле вогненний Вседержителя.

Слава... Квітко нев'януча, радуйся, бо Ти Єдина виростила яблуко запашне; радуйся, бо Ти народила пахощі єдиного Царя; радуйся, Неневісна, світові спасіння.

І нині... Чистоти скарбнице, радуйся, бо Тобою від падіння нашого ми встали; радуйся, солодко запашна лілеє, Владичице, вірних пахощі, кадило запашне, і миро дорогоцінне.

Пісня З

Ірмос: Богородице, живоносне й достатнє джерело, співців Твоїх, що врочисто Тебе прославляють, духовно укріпи і в Божественній Твоїй славі вінців слави сподоби.

Колос виростила Божественний, як неорана нива; радуйся, одухотворена трапезо, що хліб життєносний вмістила; радуйся, невичерпне джерело води життєдайної, Владичице.

Діво Ти, що Христа непорочного народила вірним; радуйся, Агнице, бо Ти народила Божого Агнця, Який взяв усього світу гріхи; радуйся, тепле очищення.

Слава... Ранок найсвітліший, радуйся, бо Ти єдина носила Сонце Христа, оселю світла; радуйся, бо Ти темряву зруйнувала і затьмарених бісів звідтіля вигнала.

І нині... Радуйся, двері єдині, якими Слово пройшло єдине; кайдани і ворота пекла, Владичице, Різдвом Твоїм знищила; радуйся, Божественний входе спасенних, Богоневісто.

Сідальний, глас 1:

Великий воїн безтілесних ангелів у граді Назареті з'явився, про Царя Твого сповіщає, Чиста, і віків Господа; радуйся, промовляє, благословенна Маріє, незбагненна і невимовна глибино, людей спасіння.

Пісня 4

Ірмос: Ісус, як Бог істинний, що сидить у славі на престолі небесному, зійшов на хмарі легкій, на руках Пречистої, і спас тих, що взивають: слава, Христе, силі Твоїй.

Голосами пісень, до Тебе, Діво всехвальна, взиваємо: радуйся, горо, вкрита рослинами і намащена Духом; радуйся, світильнику і стамно, що носить манну і насолоджує почуття всіх вірних.

Очищення світу, радуйся, Пречиста Владичице; радуйся, ліствице, що від землі всіх піднімає благодаттю; радуйся, мосте, що воістину переводить від смерті до життя всіх, які оспівують Тебе.

Вища небес, радуйся, бо Ти землі Основу у Твоєму, Пречиста, лоні не тяжко носила; радуйся, червленице, бо Ти Багряницю Божественну у крові Твоїй омочила Цареві сил.

Слава... Радуйся, Владичице, бо Ти Законодавця істинного народила, Який беззаконня всіх задарма очищає; незбагненна глибино, невимовна висото, Неневісна, Тобою ми обожнилися.

І нині... Тебе, що сплела світові не руко-плетений Вінець, оспівуємо: радуйся, до Тебе, Діво, взиваємо, охороно всіх і огорожа, і утвердження, і священне пристановище.

Пісня 5

Ірмос: Здивувалось усе Божественній славі Твоїй, Ти бо, нетлінна Діво, носила в утробі Бога всіх і породила предвічного Сина, подаючи мир усім, що Тебе прославляють.

Путь життя народила Ти, радуйся, Пренепорочна, що від потопу гріховного світ спасла; радуйся, Богоневісто, слухання і проповідання страшне! Радуйся, місце перебування Владики всього творіння.

Сила і утвердження людей, радуйся, Пречиста, місце освячення слави, умертвлення пекла, чертог всесвітлий; радуйся, ангелів радосте; радуйся, поміч тим, хто з вірою молиться Тобі.

Вогневидна коліснице Слова, радуйся, Владичице, одухотворений раю, що має посередині дерево життя - Господа; Його ж солодкість оживотворяє тих, хто підпав тлінню, але з вірою причащається.

Слава... Укріплені силою Твоєю, з вірою взиваємо до Тебе: радуйся, граде всіх Царя; про який було сказане явно славне і достойне; радуйся, горо не розсічена, радуйся, глибино невиміряна.

І нині... Простора оселе Слова, радуйся, Пречиста, сосуде, Ти Божественний бісер виростила; радуйся, предивне з Богом примирення всіх тих, хто завжди Тебе, Богородице, ублажає.

Пісня 6

Ірмос: Божественне це і всечесне справляючи свято Богоматері, прийдіть, богомудрі, руками заплещімо, народженого від Неї Бога славимо.

Чертог Слова не осквернений, основа обожнення всіх, радуйся, Пречиста, пророків проповідь; радуйся, апостолів прикрасо.

З Тебе роса впала і полум'я багатобожжя погасила, тому взиваємо до Тебе: радуйся, руно одухотворене, його ж Гедеон, Діво, передбачив.

Слава... Ось до Тебе, Діво, взиваємо: радуйся; пристановищем будь нам, хто в бурі, і тишею тим, хто в безодні скорбот, і захистом від усіх спокус диявола.

І нині... Радості причино, наповни благодаттю наші помисли, щоб взивали ми до Тебе: радуйся, неопалима купино, хмаро всесвітла, що вірних безперестанно освітлює.

Кондак 1

Непереможній Воєводі - переможні ми, звільнившись від бід, вдячні пісні підносимо Тобі, раби Твої, Богородице. Але Ти, що маєш державу непереможну, від всяких нас бід визволи, щоб до Тебе взивати:

"Радуйся, Невісто Неневісна".

Ікос 1

Ангел найстарший з неба посланий був вітати Богородицю: "Радуйся". І враз, з безплотним голосом бачачи Твоє втілення, Господи, здивувався і стояв, взиваючи до Богородиці:

Радуйся, бо через Тебе радість засяє; радуйся, бо через Тебе прокляття зникне; радуйся, Адама грішного спасіння; радуйся, від сліз Єви визволення; радуйся, височино, для помислів людських неприступна; радуйся, глибино, для ангельських очей неоглядна; радуйся, Престоле Царський; радуйся, бо Ти носиш Того, Хто все носить; радуйся, зоре, що сонце попереджає; радуйся, утробо Божого втілення;

радуйся, бо Тобою відновлюється творіння; радуйся, бо через Тебе поклоняємося Творцеві.

Радуйся, Невісто Неневісна!

Кондак 2

Знаючи себе чистою, Свята Діва каже Гавриїлові: "Надзвичайне твоє слово незрозуміле для душі Моєї, бо як ти кажеш про безсімейне зачаття, взиваючи: алилуя!"

Ікос 2

Розумом незбагненне зрозуміти намагаючись, спитала Пречиста слугу Божого: "Як можливо народитися Синові з утроби чистої, скажи Мені". Він же відповів їй зі страхом, взиваючи:

Радуйся, незбагненної ради Божої таємнице, радуйся, віро для тих, хто потребує мовчання; радуйся, початку чудес Христових; радуйся, повелінь Його осново; радуйся, ліствице небесна, що нею зійшов Бог; радуйся, мосте, що провадить від землі до неба; радуйся, для ангелів прехвальне чудо; радуйся, для злих духів болюча поразко; радуйся, бо Ти Світло породила невимовно; радуйся, бо як це сталося, Ти нікому не відкрила; радуйся, що розумом перевищуєш мудреців; радуйся, що розуміння вірним освітлюєш.

Радуйся, Невісто Неневісна!

Кондак З

Сила Вишнього осінила тоді зачаття Дівою нетлінною, і благоплідне лоно її показала, як ниву родючу, всім, хто хоче мати спасіння, коли співатиме: алилуя!

Ікос З

Маючи утробу, що Бога прийняла, Діва поспішила до Єлисавети; немовлятко тієї враз, почувши привітання її, - зраділо й, кинувшись в утробі матері, мовби піснями, взивало до Богородиці:

Радуйся, паросте нев'янучого віття; радуйся, плоде нетлінного придбання; радуйся, бо Ти вирощуєш дійсного Чоловіколюбця; радуйся, бо Ти народжуєш Садівника нашого життя; радуйся, ниво, що вирощує многопліддя щедрот; радуйся, трапезо, що носить достаток милостей; радуйся, бо через Тебе рай наново зацвів розкішно; радуйся, бо Ти пристановище для душ готуєш; радуйся, приємне молитви кадило; радуйся, всього світу очищення; радуйся, благовоління Боже до смертних людей; радуйся, смертних до Бога дерзновення.

Радуйся, Невісто Неневісна!

Кондак 4

Маючи в собі бурю сумнівних думок, цнотливий Йосиф засмутився, дивлячись на Тебе, що мужа не знала, гадаючи, що Тебе, Непорочна, зведено. Але ж як довідався про зачаття від Духа Святого, взивав: алилуя.

Ікос 4

Почули пастухи, як ангели співали про плотське Христове пришестя, і поспішили до Нього, як до Пастиря, але побачили Його, як агнця чистого, в утробі Марії випасеного, та, славлячи її, взивали:

Радуйся, Мати Агнця і Пастиря; радуйся, кошаро словесних овець; радуйся, захисте від невидимих ворогів; радуйся, відчинення райських дверей; радуйся, бо небесне радіє вкупі з земним; радуйся, бо все земне радіє вкупі з небесним; радуйся, невмовкаючі уста апостолів; радуйся, страстотерпців нездоланна мужносте; радуйся, тверда опоро віри; радуйся, ясне благодаті пізнання; радуйся, бо Тобою спустошене пекло; радуйся, бо через Тебе ми сподобилися слави.

Радуйся, Невісто Неневісна!

Кондак 5

Побачивши зорю, що йшла з волі Божої, волхви пішли слідом за нею, тримаючись її, як світильника, через неї розшукали могутнього Царя і, досягши Неосяжного, зраділи, співаючи Йому: алилуя!

Ікос 5

Побачили сини халдейські на руках Діви Того, Хто руками Своїми створив людей, і, вважаючи Його за Владику, хоч і мав Він вигляд раба, поспішили дарами Йому послужити й виголосити Богородиці:

Радуйся, Мати Зорі незаходимої; радуйся, зоре таємничого дня; радуйся, бо Ти піч омани вгасила; радуйся, бо Ти тайновидців Святої Тройці просвіщаєш; радуйся, бо Ти лютого мучителя скинула з начальства; радуйся, бо Ти Господа Чоловіколюбця Христа показала; радуйся, бо Ти від служіння ідолохвального позбавляєш; радуйся, бо Ти від лихих вчинків відхиляєш; радуйся, бо поклоніння вогненні Ти припинила; радуйся, бо Ти з полум'я пристрастей визволяєш; радуйся, наставнице цноти; радуйся, всьому роду радосте.

Радуйся, Невісто Неневісна!

Кондак 6

Проповідниками Богоносними волхви повернулися до Вавилону, як сповнили Твоє пророцтво й проповідували всі ж про Тебе, Христа, проминувши Ірода як безумного, нездатного співати: алилуя!

Ікос 6

Засяявши в Єгипті світлом істини, Ти розігнав темряву омани, бо ідоли його, не стерпівши Твоєї сили, Спасе, попадали, а ті, що визволилися від них, взивали до Богородиці:

Радуйся, оновлення людей; радуйся, поразко демонів; радуйся, бо їй оману неправди знищила; радуйся, бо ідольську облесливість виявила; радуйся, море, що потопило фараона мисленого; радуйся, каменю, що напоїв спраглих до життя; радуйся, стовпе вогненний, що направляєш перебуваючих у темряві; радуйся, покрове світу, ширший від хмари; радуйся, поживо, насліднице манни; радуйся, насолоди святої служнице; радуйся, земле обітована; радуйся, бо з Тебе тече мед і молоко.

Радуйся, Невісто Неневісна!

Кондак 7

Коли Симеон хотів відійти від цього світу облесливого, Ти віддався йому, як немовлятко, але він пізнав Тебе, як Бога Найсвятішого. Через те й здивувався Твоїй невимовній премудрості, взиваючи: алилуя!

Ікос 7

Нову істоту показав Творець, коли з'явився до нас, що від Нього походимо, народившись із безсімейної утроби і зберігши її такою, якою вона й була, нетлінною, щоб ми бачили чудо і прославляли її, взиваючи:

Радуйся, квітко нетлінності; радуйся, вінче отримання; радуйся, бо Ти засяяла подобою воскресіння; радуйся, бо життя ангельське Ти показала; радуйся, дерево світло-плодовите, що його плоди споживають вірні; радуйся, дерево ряснолисте, що багатьох покриває затінком; радуйся, бо Ти носила в утробі Учителя заблуканих; радуйся, бо Ти породила Визволителя поневолених; радуйся, Судді Праведного ублагання; радуйся, гріхів великих прощення; радуйся, одежо сміливості для нагих; радуйся, любове, що всяке бажання перемагає.

Радуйся, Невісто Неневісна!

Кондак 8

Дивне народження побачивши, відійдімо від цього світу, перенесімось розумом на небо, бо задля цього величний Бог на землі з'явився як смиренна людина, бажаючи навернути до височин тих, що співають Йому: алилуя!

Ікос 8

Увесь був на землі і неба не покидав Бог, Слово неописанне, бо то був Божий прихід, а не зміна місця, коли було різдво від Діви, що прийняла Бога, слухаючи таку похвалу:

Радуйся, оселе Бога Неосяжного; радуйся, двері дивної таємниці; радуйся, для невірних сумнівне диво; радуйся, для вірних несумнівна похвало; радуйся, коліснице пресвята для Того, Хто перебуває на херувимах; радуйся, світлице преславна для Того, Хто живе на серафимах; радуйся, бо Ти супротивників до згоди привела; радуйся, бо Ти дівоцтво й різдво сполучила; радуйся, бо Тобою знищено злочин; радуйся, бо Тобою відчинено рай; радуйся, ключе до Царства Христового; радуйся, надіє на блага вічні.

Радуйся, Невісто Неневісна!

Кондак 9

Все єство ангельське здивувалося великому ділу Твого втілення, Господи, бо побачило неприступного Бога як приступну для всіх людину, що з нами перебуває і чує від усіх: алилуя!

Ікос 9

Красномовців велемовних бачимо перед Тобою, Богородице, як риб безголосих, бо вони неспроможні висловити, як Ти, залишаючись Дівою, змогла народити. А ми, дивуючись таємниці, з вірою взиваємо:

Радуйся, премудрості Божої вмістилище; радуйся, провидіння Його скарбнице; радуйся, бо Ти мудрих виявляєш як немудрих; радуйся, бо хитромовних показуєш, як німих; радуйся, бо люті дослідники розум втратили; радуйся, бо зав'яли байкотворці; радуйся, бо афінейські хитрі плутаниці Ти роздираєш; радуйся, бо рибальські мережі наповнюєш; радуйся, бо з глибини невідання виводиш; радуйся, бо розум багатьох просвіщаєш; радуйся, кораблю для тих, хто хоче спастися; радуйся, пристановище для тих, що плавають по морю життя.

Радуйся, Невісто Неневісна!

Кондак 10

Бажаючи спасти світ, всього Прикраситель до нього Самообітуваним прийшов і був Пастирем як Бог, ради нас став чоловіком, щоб подобою подібне призвати і почути як Бог: алилуя!

Ікос 10

Ти є стіно дівам, Богородице Діво, і для всіх, хто до Тебе припадає; бо Творець неба й землі обрав Тебе, Пречиста, оселившись в утробі Твоїй, і навчив всіх взивати до Тебе:

Радуйся, стовпе дівоцтва; радуйся, двері спасіння; радуйся, начальнице духовного відродження; радуйся, подателько Божої ласки; радуйся, бо Ти відродила тих, що зародились у соромі; радуйся, бо Ти навчила окрадених розумом; радуйся, бо Ти розтлителя всього розумного знищуєш; радуйся, бо Ти Сівача чистоти народила; радуйся, світлице безсімейного уневіщення; радуйся, бо Ти вірних із Господом поєднала; радуйся, добра вихователько дів; радуйся, бо Ти невістоприкрасителька душ святих.

Радуйся, Невісто Неневісна!

Кондак 11

Перемагається всяке оспівування, що намагається доторкнутися до безлічі щедрот Твоїх, Господи, бо коли б принесли ми Тобі, Царю Святий, стільки пісень, як піску на березі морі, то нічого не зробили б відповідного тому, що Ти дав нам, що співаємо Тобі: алилуя!

Ікос 11

Ми дивимось на Пречисту Діву, як на світлоносну свічку, що з'явилася нам, сущим у темряві, бо, засвічуючи духовне світло, Вона приводить всіх до пізнання Бога, освітлюючи розум зорею, а вшановується такою хвалою:

Радуйся, променю Сонця духовного; радуйся, світило незгасаючого Світла; радуйся, блискавко, що освітлює душі; радуйся, громе, що страшить ворогів; радуйся, що вельми світлою сяєш просвітою; радуйся, бо Ти повноводою розливаєшся рікою; радуйся, образе живоносної купелі; радуйся, бо Ти знищуєш грішну нечистоту; радуйся, купеле, що обмиває совість; радуйся, чашо, що подає радість; радуйся, пахощі Христового благо-ухання; радуйся, життя, повне таємничої радості.

Радуйся, Невісто Неневісная!

Кондак 12

Благозволивши подати людям благодать прощення гріхів, Той, хто всі гріхи прощає, прийшов Сам до людей, що відійшли від Його ласки, і, розірвавши рукописання, чує від усіх: алилуя!

Ікос 12

Прославляючи Народженого Тобою, хвалимо Тебе, Богородице, всі ми, як Божий живий храм, бо Господь, що все тримає рукою Своєю, оселившись в утробі Твоїй, освятив, прославив Тебе й навчив усіх взивати:

Радуйся, скиніє Бога-Слова; радуйся, Свята над святими; радуйся, ковчеже, позолочений Духом; радуйся, скарбнице життя невичерпна; радуйся, дорогоцінний вінче володарів побожних; радуйся, чесна похвало ієреїв боголюбивих; радуйся, стовпе непохитний Церкви Христової; радуйся, держави нерушима стіно; радуйся, бо через Тебе досягаються перемоги; радуйся, бо через Тебе падають вороги; радуйся, тіла мого зцілення; радуйся, душі моєї спасіння.

Радуйся, Невісто Неневісна!

Кондак 13

О Прехвальна Мати, що породила Найсвятіше Слово! Прийми нині наше приношення й від усякої позбав напасти всіх і від майбутньої муки врятуй тих, що співають Тобі: алилуя!

(Цеп кондак читається тричі. Після цього знову читаються перший ікос і перший кондак).

Пісня 7

Ірмос: Не поклонилися творінню замість Творця побожні юнаки, але, вогненну погрозу сміливо зневаживши, радувалися, співаючи: преславний Господи, Боже отців, благословенний Ти

Оспівуємо Тебе, взиваючи: радуйся, коліснице мисленого Сонця, лозо істинна, Яка Гроно дозріле виростила, що виточує вино і веселить душі, які з вірою Тебе прославляють.

Лікаря всіх людей Ти породила; радуйся, Богоневісто, жезле таємний, що зацвів квіткою нев'янучою; радуйся, Владичице, бо Тобою радістю наповнюємось і життя успадковуємо.

Красномовний язик не може оспівати Тебе, Владичице, бо Ти вище за серафимів піднялася, народивши Царя Христа, Його ж благай, щоб місто це визволилося від багатьох спокус.

Слава... Прославляють Тебе, ублажаючи, всі краї і з любов'ю взивають до Тебе: радуйся, свитку, на якому перстом записалось Отче Слово; Чиста, Його ж благай, щоб Він записав у книзі життя рабів Твоїх, Богородице.

І нині... Благаємо Тебе ми, раби Твої, і схиляємо коліна серця нашого: прихили вухо Твоє, Чиста, і спаси тих, що завжди скорботами оповиті, і збережи від усякого полону ворожого град Твій, Богородице.

Пісня 8

Ірмос: Юнаків побожних у печі спасло Різдво Богородиці: тоді провіщене, а нині здійснене, воно весь світ спонукає співати; всі творіння, хваліть Господа і прославляйте повіки.

Ти прийняла в лоні Слово, Ти носила Того, Хто носить усе; молоком годувала Того, Хто повелінням Своїм годує всю вселену, Чиста; Йому ж співаємо: Господа оспівуйте діла і прославляйте по всі віки.

Мойсей зрозумів у купині велике таїнство Різдва Твого; юнаки ж прообразували його ясніше, стоячи посеред вогню, будучи неопаленими; нетлінна Свята Діво, тому Тебе шануємо по всі віки.

Раніше ті, що через оману стали нагими, в ризу одягнулися Різдвом Твоїм; і ті, що сидять у темряві гріхів, побачили світло; Світла оселе Діво, тому Тебе оспівуємо по всі віки.

Слава... Мертві Тобою оживляються, бо Ти Життя іпостасне породила; раніше німі стають красномовними, прокажені очищаються, недуги відганяються, безліч духів піднебесних перемагаються Тобою, Діво, - людей спасіння.

І нині... Світові Ти народила спасіння, через яке ми були взяті від землі на небо; радуйся, благословенна, покрово і державо, стіно й утвердження тих, хто співає, Чиста: Господа оспівуйте діла і прославляйте по всі віки.

Пісня 9

Ірмос: Всякий, на землі народжений, нехай звеселиться, Духом просвічений. Нехай зрадується безплотних ангелів собор, шануючи священне торжество Богоматері, і заспіває: радуйся, найславніша Богородице, Пречиста Приснодіво.

До Тебе, вірні, взиваємо: радуйся; Тобою стаємо причасниками радості вічної; визволи нас від напастей, від варварського полону і від усяких інших бід, що находять на людей через безліч гріхів, Пресвята Діво.

Ти стала просвіченням нашим і утвердженням, тому взиваємо до Тебе: радуйся, зірко, що не заходить і вводить у світ велике Сонце; радуйся, бо Ти відкриваєш зачинений Едем, Чиста; радуйся, сосуде, що вмістив невичерпне миро, на Тебе вилите.

Станьмо побожно в домі Бога нашого і взиваймо: радуйся, світу Владичице; радуйся, Маріє, Володарко всіх нас; радуйся, єдина непорочна і блага між жонами; радуйся, стовпе вогненний, що вводить до вишнього життя людство.

Слава... Голубко, Ти народила Милостивого, радуйся, Приснодіво; радуйся, похвало всіх преподобних, страдників увінчання; радуйся, всім праведним прикрасо, і нам, вірним, спасіння.

І нині... Пощади, Боже, насліддя Твоє, простивши нині всі наші гріхи, маючи Молитвеницю за нас Ту, Яка без мужньо породила Тебе, Христе, на землі, що заради великої милості Своєї втілився.

Молитва до Пресвятої Богородиці 4-та

О Пресвята Діво, Мати Господа Всевишнього, Заступнице і Покрово всіх, хто вдається до Тебе! Споглянь з висоти святої Твоєї на мене грішного, що припадаю до пречистого образу Твого, почуй мою гарячу молитву і принеси її перед улюбленого Сина Твого, Господа нашого Ісуса Христа. Умоли Його, щоб просвітив затьмарену душу мою світлом Своєї Божественної благодаті. Нехай оборонить мене від усякої біди, скорботи та недуги. Нехай пошле мені спокійне і тихе життя, здоров'я тілесне і душевне, нехай заспокоїть моє стражденне серце, зцілить рани його, наставить на добрі діла, а мій розум нехай очистить від помислів суєтних і навчить мене виконанню Своїх заповідей. Від вічної муки нехай врятує і Свого Царства нехай не позбавить мене. О Пресвята Богородице, Ти - "Всіх, хто у скорботі радість", почуй і мене у годину смутку! Ти, що названа "Заспокоєння печалі", заспокой і мою печаль! Ти - "Купина Неопалима", охорони весь світ і нас від вогненних стріл ворога! Ти - "Віднайдення загиблих", не попусти і мені загинути в безодні гріхів моїх. Після Бога на Тебе вся моя надія. Будь мені у цьому житті Заступницею, а у житті вічному - Благальницею перед улюбленим Твоїм Сином, Господом нашим Ісусом Христом. Тож навчи мене з вірою і любов'ю служити Тобі, Пресвята Божа Мати, Преблагословенна Маріє, і благоговійно Тебе шанувати до кінця днів моїх. Амінь.

на початок