Зміст

 1. Молитви щоденні
 2. Вечірня
 3. Мале повечір'я
 4. Тропарі на повечір'ї
  1. Недільні тропарі і кондаки
  2. Тропарі дванадесятих свят
  3. Тропарі і кондаки денних
  4. Тропарі і кондаки святим (загальні)
 5. Канон до Ісуса Найсолодшого
 6. Подячний канон до Пресвятої Богородиці
 7. Канон до Пресвятої Богородиці
 8. Канон до Ангела Охоронителя
 9. Канон Безплотним Силам
 10. Канон до Іоана Предтечі
 11. Канон покаянний
 12. Канон Одигітрії
 13. Канон святим апостолам
 14. Канон свт. Миколаю Чудотворцю
 15. Канон Чесному і Животворчому Хресту
 16. Канон всім святим
 17. Канон померлим
 18. Молитви вечірні
 19. Молитви ранішні
 20. Правило від осквернення
 21. Полуношниця повсякденна
 22. Полуношниця суботня
 23. Полуношниця недільна
 24. Канон Пресвятій і Животворчій Тройці
 25. Рання відправа
 26. Час перший
 27. Час третій
 28. Час шостий
 29. Час дев'ятий
 30. Зображальні
 31. Канон пасхальний
 32. Часи на Святу Пасху
 33. Послідування до Святого Причастя
 34. Молитви перед Святим Причастям
 35. Молитви після Святого Причастя
 36. Чин як співати псалми
 37. Правило до Святого Причастя
 38. Читання кондаків на часах і на обітниці протягом тижня
 39. Повчання про молитовне правило
 40. Від редакції
 41. Зміст

Коли кому доведеться бути враженим спокусою в час сну дією диявола, вставши з постелі роби поклони, мовлячи:

Боже, будь милостивий до мене грішного.

А тоді, початок звичайний:

Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі. Царю небесний... Трисвяте. Пресвята Тройце... Отче наш.

Господи, помилуй (12разів). Слава і нині... Прийдіть, поклонімось... (тричі).

Псалом 50.

і тропарі, що по чину, голос 7:

Пастирю добрий, що душу Твою положив за нас. Ти знаєш найпотаємніше вчинене мною. Єдиний Благий, вбережи мене розумом заблудлого вирви мене, від вовка, Агнцю Божий, і помилуй мене.

Скиглю отяжілий, запаморочився насолодою гріховною, але даруй мені світанок покаяння, просвічую очі мисленні, Христе Боже, Просвітку душі моєї, і спаси мене.

Пітьмою гріховною і насолодами житейськими розум окаянної моєї душі спутаний, породжує різні пристрасті, а думка не приходить. Але змилосердься, Спасителю, над моїм упокоренням і дай мені думки умиління, щоб і я, спасаючись перед кончиною, взивав до благосердя Твого, Господи Христе, Спасе; мій, мене, що у відчаї, спаси недостойного.

Як той що потрапив до розбійників зранений, так і я впав у великі гріхи і зранена моя душа. До кого вдамся я, винуватий, як не до Тебе, милосердного Лікаря душ. Вилий на мене, Боже, велику Твою милість.

Слава...

Отче Щедрий, я прийшов, як блудний син. - Прийми мене, що повертаюся, як одного з слуг Твоїх, Боже помилуй мене.

І нині...

Богородице, визволи від захоплення нас гріхами бо ми, іншої надії не маємо, окрім Тебе, і від Те народженого Господа.

Господи помилуй 40 разів, 50 поклонів з молитвою:

Боже милостивий будь до мене грішного. Прости мені блудному задля імені Твого Святого.

Потім молитва св. Василія Великого

Знову я, окаянний, був захоплений умом і лукавим навиком, працюючи для гріха. Знову князь пітьмі пристрасних насолод батько вчинив мене полоненим, і, як покірного слугу його прагненням і бажанням: тілесним служити мене примушує. І що вчиню, Господи, Визволителю мій і Заступнику тих, що надіються на Тебе, якщо не знову до Тебе повернуся і скемітиму і милості виблагаю після вчиненого мною. Але боюся тремчу, щоб не, як завжди, признавався до вини і відступити від зла обіцював і кожного разу согрішав, віддячивши молитвою моєю Тобі, Богу моєму. Довготерпіння твоє поверну на обурення. І хто стерпить гнів Твій, Господи? Знаючи велич щедрот Твоїх і глибину людинолюбства Твого, знову покладаю себе на милість Твою і взиваю до Тебе: Я согрішив, прости, помилуй мене впалого, подай мені руку допомоги в багні пристрастей загрузлому, не покинь, Господи, створіння Твоє розітлітися беззаконнями і гріхами моїми, але властивим Тобі милосердям і поблажливістю визволи мене від бруду тілесного і думок пристрасних, і завжди оскверняють мою душу нерозкаяну. Бо ж, як Ти, Господи, бачиш, що не має в ній місця чистого, а вся покрилася проказою, все тіло охопила рана. Тож Сам, Людинолюбцю, Лікарю душ і тіл, Джерело милосердя, очисти її потоком сліз моїх, зливаючи їх на мене рясно. Вилий на мене людинолюбство Твоє і дай мені зцілення і очищення. Зціли скруху мою і не відверни лиця Твого від мене, щоб мене не пожер вогонь розпуки, як якусь річ. Але так як Ти сказав, не оманливий Боже, яка велика радість буває на небі через єдиного грішника, який кається. Це вчини і зі мною грішним. Не закрий вух благосердя Твого до молитви розкаяння мого. Але відкрий її, і як кадило, направ до Тебе. Ти ж бо знаєш неміч природи, Сотворителю сприятливість юності на падіння і отяжілість тіла, і не зважаєш на гріхи і покаяння приймаєш від тих які призивають Тебе істинно.

Бо благословилося і прославилося найчесніше і найвеличніше ім'я Твоє, Отця, і Сина, І Святого Духа нині і по всяк час і на віки віків. Амінь.

інша молитва Василія Великого

Всемилостивий, нетлінний, нескверний, безгрішний Господи, очисти мене негідного раба Твого від усякої скверни тілесної і душевної і від неуважності і засмучення мого і нечистоту, яка сталася з всіма іншими беззаконнями моїми (очисти) і яви мене не оскверненим, Владико, задля благості Христа Твого і освяти мене находженням Пресвятого Твого Духа, щоб я, прокинувшись від пітьми нечистоти примар диявольських і всілякої скверни, удостоївся чистою совістю відкрити осквернені і нечисті вуста мої і оспівувати всесвяте ім'я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Чеснішу від Херувимів і незрівнянно славнішу від Серафимів, що нетлінно Бога Слово породила, сущу Богородицю Тебе величаємо.

Господи помилуй 3 рази

Благослови...

відпуст. Господи, Ісусе Христе Боже наш, ради молитов Пречистої Твоєї Матері і всіх святих Твоїх спаси мене грішного. Амінь.

Кінець

на початок