Зміст

 1. Молитви щоденні
 2. Вечірня
 3. Мале повечір'я
 4. Тропарі на повечір'ї
  1. Недільні тропарі і кондаки
  2. Тропарі дванадесятих свят
  3. Тропарі і кондаки денних
  4. Тропарі і кондаки святим (загальні)
 5. Канон до Ісуса Найсолодшого
 6. Подячний канон до Пресвятої Богородиці
 7. Канон до Пресвятої Богородиці
 8. Канон до Ангела Охоронителя
 9. Канон Безплотним Силам
 10. Канон до Іоана Предтечі
 11. Канон покаянний
 12. Канон Одигітрії
 13. Канон святим апостолам
 14. Канон свт. Миколаю Чудотворцю
 15. Канон Чесному і Животворчому Хресту
 16. Канон всім святим
 17. Канон померлим
 18. Молитви вечірні
 19. Молитви ранішні
 20. Правило від осквернення
 21. Полуношниця повсякденна
 22. Полуношниця суботня
 23. Полуношниця недільна
 24. Канон Пресвятій і Животворчій Тройці
 25. Рання відправа
 26. Час перший
 27. Час третій
 28. Час шостий
 29. Час дев'ятий
 30. Зображальні
 31. Канон пасхальний
 32. Часи на Святу Пасху
 33. Послідування до Святого Причастя
 34. Молитви перед Святим Причастям
 35. Молитви після Святого Причастя
 36. Чин як співати псалми
 37. Правило до Святого Причастя
 38. Читання кондаків на часах і на обітниці протягом тижня
 39. Повчання про молитовне правило
 40. Від редакції
 41. Зміст

П’ятидесятниця (Зішестя Св. Духа).

Тропар. глас 8

Благословенний Ти, Христе Боже наш, що премудрими рибалок явив, пославши їм Духа Святого, і ними уловив вселену. Чоловіколюбний, слава Тобі.

Кондак. глас 8

Коли Ти, зійшовши, мови змішав, розділив Ти народи, Всевишній. Коли ж вогненні язики роздавав, то покликав усіх до єдності, і однодушно славимо Святого Духа.

Христове Воскресіння. (Пасха.)

Тропар глас 5

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах життя дарував.

Кондак глас 8

Хоч і до гробу зійшов Ти, Безсмертний, проте пекельну зруйнував Ти силу, і воскрес, як Переможець, Христе Боже, жонам мироносицям звістив: радуйтеся; і Твоїм апостолам мир даруєш, а померлим подаєш воскресіння.

Вхід Господній в Єрусалим. (Квітна Неділя.)

Тропар. глас 4

Поховавши себе разом з Тобою через Хрещення, Христе Боже, безсмертного життя сподобилися воскресінням Твоїм і, оспівуючи, взиваємо: Осанна в вишніх; Благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Кондак. глас 6

На престолі на небі, на осляті на землі носився, Христе Боже, ангелів хваління і дітей оспівування прийняв Ти, що взивали до Тебе: Благословен, Хто йде Адама визволити.

Вознесіння Христове.

Тропар. глас 4

Вознісся Ти у славі Христе Боже наш, радість сотворивши ученикам обітницею Святого Духа, утвердивши їх Своїм благословенням ,що Ти є Син Божий, Визволитель світу.

Кондак. глас 6

Сповнивши наше спасіння і з’єднавши земних з небесними, вознісся Ти у славі Христе Боже наш, не розлучаючись, але невідступно перебуваючи і взиваючи до тих, що люблять Тебе: «Я з вами і ніхто проти вас».

Різдво Пресвятої Богородиці

Тропар, глас 4

Різдво Твоє, Богородице Діво, радість звістило всій вселеній: з Тебе бо засяяло Сонце правди — Христос Бог наш, i, зруйнувавши клятву, Він дав благословення i, перемігши смерть, дарував нам життя вічне.

Кондак, глас 4

Йоаким i Анна з неслави бездітства, i Адам i Єва від тління смерті визволилися, Пречиста, у святім різдві Твоїм. Його святкують люди Твої, з провини гріховної визволившись, коли взивають до Тебе: "Неплідна народжує Богородицю i Матір Життя нашого".

Воздвиження Чесного і Животворного Хреста

Тропар, глас і

Спаси, Господи, людей Твоїх i благослови насліддя Твоє, перемогу побожному народові нашому на Супротивників подай i Хрестом Твоїм охороняй нас — оселю Твою.

Кондак, глас 4

Вознісся на Хрест волею, Христе Боже, даруй щедроти Твої новому людові Твоєму, що носить ім'я Твоє. Звесели силою Твоєю благовірних людей, подаючи їм перемогу над супротивниками зброєю миру — Хрестом Твоїм — непоборним знаменом перемоги.

Вхід в храм Пресвятої Богородиці i Приснодіви Марії

Тропар, глас 4

Сьогодні благовоління Божого провіщення i спасіння людей проповідання, у храмі Божому ясно Діва являється i Христа Всім провіщає; Їй же ми голосно заспіваймо: "Радуйся, промислу Створителя здійснення".

Кондак, глас 4

Пречистий храм Спасів, дорогоцінний чертог i Діва, священна скарбниця Божої слави сьогодні уводиться в дім Господній, благодать з Собою вводячи, що в Дусі Божественнім, Її ж оспівують ангели Божі: Бона є оселя небесна...

Різдво Господа Бога i Спаса нашого Ісуса Христа

Тропар, глас 4

Різдво Твоє, Христе Боже наш, звістило світові світло розуму, в нім бо ті, що зіркам служили, від зірки навчилися поклонятися To6i, Сонцю правди, i визнавати Тебе, що Ти є Схід з висоти. Господи, слава To6i.

Кондак, глас 3

Діва днесь Пресущого народжує, i земля вертеп Неприступному приносить, ангели з пастирями славословлять, i волхви з зіркою подорожують. Нас бо ради народилося Немовля, Предвічний Бог.

Святе Богоявлення Господнє

Тропар, глас і

В Йордані хрестився Ти, Господи, i Tpoїчне явилося поклоніння, Отцівський бо голос засвідчив про Тебе; улюбленим Тебе Сином іменуючи; i Дух, у вигляді голубинім, сповістив слова ствердження. Явився Ти, Христе Божий, i світ просвітив, слава To6i.

Кондак, глас 4

Явився Ти сьогодні вселеній, і світло Твоє, Господи, ознаменувалось на нас," в розумінні оспівуємо Тебе: прийшов Ти i явився — Світло неприступне.

Стрітення Господа Ісуса Христа

Тропар, глас і

Радуйся, Благодатна Богородице Діво, бо з Тебе засяяло Сонце правди - Христос Бог наш, що просвічує тих, що в темряві Веселися i ти, старче праведний, що прийняв в обійми Визволителя душ наших, Який дарує нам воскресіння.

Кондак, глас і

Утробу Дівичу освятив Ти Різдвом Твоїм i руки Симеонові благословив, як подобало, попередивши його, i нині спас нас, Христе Боже. Втихомир ворожнечу народів i укріпи людей, що їх возлюбив Ти, Єдиний Чоловіколюбний.

Благовіщення Пресвятої Богородиці

Тропар, глас 4

Сьогодні спасіння нашого початок i від віку таїнства явлення: Син Божий стає сином Діви, і Гавриїл благодать благовістить. Тому й ми з ним до Богородиці взиваємо: "Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою".

Кондак, глас 8

В брані Всеперемагаюча Воєводо, визволившись від зла, подячну пісню приносимо Тобі, раби Твої, Богородице, а Ти, що маєш силу непереможну, від усяких нас бід визволи, щоб ми співали Тобі: “Радуйся Невісто Неневісна”.

Преображення Господа Бога i Спаса нашого Ісуса Христа

Тропар, глас 7

Преобразився Ти на горі, Христе Боже, показавши ученикам Твоїм славу Твою, скільки їм можна було. Нехай засяє i нам грішним світло Твоє споконвічне. Молитвами Богородиці, Світлодавче, слава To6i.

Кондак, глас 7

На горі преобразився Ти, Христе Боже, i ученики бачили славу Твою, скільки їм можна було, щоб, коли побачать Тебе розп'ятого, страждання Твоє зрозуміли добровільне i світові проповідували, що Ти є воістину Отчеє сяйво.

Успіння Пресвятої Богородиці

Тропар, глас 1

У різдві дівство зберегла Ти, в успінні ж світу не залишила Ти, Богородице, перейшла Ти до життя, бо Ти Мати Життя, i молитвами Твоїми визволяєш від смерті душі наші.

Кондак, глас 2

В молитвах невсипущу Богородицю, i в заступництві незмінне уповання, гріб i смерть не втримали: бо, як Матір Життя, переніс Її до життя Той, Хто вселився в утробу приснодівствену.

на початок