Початок взведення стіни церкви  – вівтарної частини (фото).

               Хочемо проінформувати Вас, що остання субота перед 8 листопада: “День пам’яті великомученика Димитрія Солунського”, – у православних прийнято поминати покійних родичів.

               У 2017 році поминальна субота 4 листопада і збігається зі святом Казанської ікони Божої матері.
Дмитрівська субота – це останній поминальний день в році, коли поминали померлих предків.
                                                                                                              Історія свята
Традиція поминання покійних в суботу перед днем ​​пам’яті великомученика Димитрія Солунського була встановлена ​​князем Дмитром Донським після битви на Куликовому полі, яка завершилася заупокійним богослужінням і спільною трапезою.
Архієпископ Димитрій вважав, що Дмитріївська поминальна субота замінила собою язичницькі тризни, що існували раніше у слов’ян. Тризна – це частина язичницького поховального обряду у східних слов’ян, яка складалася з пісень, танців, бенкету і військових змагань на честь покійного. Тризна відбувалася поруч з місцем поховання після спалення небіжчика. Пізніше цей термін вживається як синонім обряду “поминок”.
                                                                                     Традиції, або що треба зробити в цей день
З початку XX століття Дмитрівську суботу святкували дуже урочисто: ходили на могили своїх покійних родичів і служили тут панахиди, влаштовували багаті підношення. Жінки голосили на могилах батьків і найближчих рідних.
У суботу перед Дмитрієвим днем ​​на Русі справляли “прощальні поминки” за покійними. У центральному Поліссі поминки в п’ятницю бували пісними і називалися “дідами”, а в суботу скоромними і називалися “бабами”. Дмитрівська тиждень називається батьківською, дідовою.
На Дмитрівську суботу було прийнято пекти пироги, відносити їх на могили і залишати для бідних за душі покійних.